Matovič reaguje: Ja som pre ľudí ten najhorší pes, ktorý im chce ubližovať

  • Prezidentke Zuzana Čaputovej sa nepáči ako vláda rieši pandemickú situáciu
  • Prezidentka sa pustila do ostrej kritiky premiéra a vlády
milo
TASR/Pavel Neubauer
  • Prezidentke Zuzana Čaputovej sa nepáči ako vláda rieši pandemickú situáciu
  • Prezidentka sa pustila do ostrej kritiky premiéra a vlády

Zuzana Čaputová dnes v relácii Braňa Závodského v rádiu Expres povedala, že nie je dohodnutá na stretnutí s premiérom Igorom Matovičom. Premiér pritom takúto schôdzku pred časom oznámil verejnosti.

Čaputová si myslí, že Matovič by mal zvážiť aj odovzdanie manažmentu súčasnej pandémie inému členovi vlády. „Neboli by sme jediní v Európe, skôr naopak,“ povedala prezidentka v rádiu Expres. Myslí si, že premiér postavil krajinu pred „falošnú dilemu“, ak povedal, že jedinou cestou je lockdown, alebo plošné testovanie. Podľa šéfa rezortu obrany Jaroslava Naďa je kritika veľmi jednoduchá. Podľa neho by mali ľudia prichádzať skôr s riešeniami.

Igor Matovič tvrdí, že nie je manažér koronakrízy, takže nevie odstúpiť z funkcie, ktorú nezastávam. Mrzí ho však kritika, ktorú vláde adresuje prezidentka Zuzana Čaputová.

Pandemická situácia sa v Bratislave zhoršuje, čísla to jasne ukazujú, varuje Matúš Vallo

„Ked človek s najväčšou dôveryhodnosťou na Slovensku povie, že ďalšie plošné testovania by mali byť striktne dobrovoľné a vedci hovoria, že plošné testovania majú byť, tak ja už naozaj neviem, čo mám robiť. Mrzí ma, že sa prezidentka pridáva k takejto kritike,“ dodal premiér. 

Matovič sa cíti ako dohrýzený pes

Premiér sa vyjadril, že sám prosil prezidentku, aby nehovorila, že testovanie má byť dobrovoľné. Matovič tvrdí, že, ak by bolo testovanie dobrovoľné v prvom kole, nepodarilo by sa zachrániť Oravu.

Konštatuje, že nemá silu presadiť plošné testovanie, označil sa za „dohrýzeného psa“. „Ja som pre ľudí ten najhorší pes, ktorý im chce ubližovať, hoci ja len chcem tú najjemnejšiu cestu, ako prežiť Vianoce,“ povedal premiér.

Potvrdil tiež, že bez Zuzany Čaputovej nepôjde do povinného testovania. Ďalej informoval, že s prezidentkou sa chce stretnúť už tento týždeň. Nechce, aby hovorila o tom, že celoplošné testovanie bude len dobrovoľné. „Pokúsim sa ju tento týždeň presvedčiť na našu palubu. Aby odišla od kotlebovcov a Pellegriniho a pridala sa k nám.“

Po rokovaní vlády

Posted by Aktuality.sk on Monday, December 7, 2020

Článok aktualizujeme.

Zdroje: Radio Expres, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech