Matovič sa dostal do fyzického konfliktu s Kaliňákom. „Je to psychopat“ (VIDEO)

  • Na akcii Smeru došlo k potýčke
  • V jej centre boli Igor Matovič a Robert Kaliňák
  • Politici sa „pobili“ v aute
Igor Matovič, Robert Kaliňák
FB/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
  • Na akcii Smeru došlo k potýčke
  • V jej centre boli Igor Matovič a Robert Kaliňák
  • Politici sa „pobili“ v aute

Tlačovú konferenciu Smeru v Bratislave dnes prerušila akcia OĽANO. Medzi lídrom OĽANO Igorom Matovičom a exministrom vnútra Robertom Kaliňákom dokonca došlo k fyzickej potýčke. Na videu je dokonca vidieť, ako Matovič Kaliňáka kope.

Stredajšia tlačovka Smeru bola venovaná uzatvoreniu hraníc v súvislosti s migrantmi. Plynulosť tlačovej konferencie však prerušilo terénne auto, v ktorom sa nachádzal Igor Matovič s mikrofónom. „My vás mafii nepredáme,“ kričal líder OĽANO.

Fyzická potýčka medzi Matovičom a Kaliňákom

Matovič tiež pripomenul predstaviteľom Smeru, že „to bola ich vláda, ktorá schválila vydávanie dokladov o zotrvaní cudzincov na území Slovenska“. K autu prišiel najprv hovorca Smeru Ján Mažgút, neskôr aj Robert Kaliňák. Po tom ako sa exminister vnútra snažil Matovičovi vypnúť reproduktor došlo k fyzickej potýčke. Jeden zo smerákov dal expremiérovi dokonca päsťou.

„Vy ste zničili Slovensko!“ kričal Matovič na smerákov. Neskôr Igor Matovič Kaliňáka kopol do hrude. „Je to môj majetok. Nechaj mi to!“ kričal Matovič. „Vy ste rozpredali štát, ha* zli špinaví,“ pokračoval. Na miesto neskôr dorazila aj policajná hliadka, ktorá situáciu podľa videa upokojila.

„Jednoducho on je v takej obrovskej depresii, kam dostal Slovensko, a počúva to zo všetkých strán, že chce narušovať tlačovú konferenciu, ktorá takisto potvrdzuje jeho absolútne zlyhania,“ okomentoval fyzický stret s Matovičom pre Startitup Kaliňák. „Postupoval som čisto zákonne a prejavil som veľkú mieru zhovievavosti,“ odpovedal exminister na otázku, či incident neľutuje.

„Chceli sme zjednať verejný poriadok, chceli sme zabrániť tomu, čo pácha trestný čin, tam na chodníku skoro zrazil nejakých ľudí. Porušuje zákon, pretože si myslí, že môže. Keď na to idete upozorniť, tak na vás zaútočí. Tak čo mu na to chcete povedať, je to psychopat,“ dodal Kaliňák. 

„Keď sa mafii nepáči pravda, ktorú ste im prišli povedať priamo do očí … tak vás Diabol v ľudskej koži začne vyťahovať z vlastného auta … zbytok už poznáte,“ vyjadril sa k celému incidentu na sociálnej sieti Igor Matovič.

Mestská polícia vyhodnotí incident

Mestská polícia Bratislava vyhodnotí stredajší incident medzi lídrom hnutia OĽANO a priatelia Igorom Matovičom a členom predsedníctva Smeru-SD Robertom Kaliňákom, ku ktorému prišlo pred Úradom vlády (ÚV) SR. TASR to potvrdila hovorkyňa mestskej polície Barbora Krajčovičová.

„Mestská polícia Bratislava dnes ráno zasahovala pri incidente na Námestí Slobody. Hliadke mestskej polície sa okamžitým zásahom podarilo zabrániť eskalácii celej situácie a narušeniu verejného poriadku,“ priblížila hovorkyňa s tým, že incident má polícia zaznamenaný aj na odevných kamerách.

Matovič narušil tlačovú konferenciu Smeru-SD, keď sa dostal do konfliktu s Kaliňákom. Matovič vyhlásil, že práve Smer-SD prijal legislatívne zmeny, týkajúce sa vydávania povolení, ktoré teraz strana kritizuje. Predseda Smeru-SD Robert Fico konanie Matoviča nechcel komentovať, píše TASR. Podľa Kaliňáka Matovič porušil zákon, keďže prišiel a zastavil autom na chodníku. Policajti vyzvali Matoviča na odchod.

Šimečka: Hanba, presne takto to nemá vyzerať

Na fyzickú potýčku medzi známymi politikmi už stihli zareagovať aj niektorí politici. „Hanba. Presne takto to nemá vyzerať. Cielená provokácia, vulgarizmy, kopance aj úder do tváre. Bitka bývalého premiéra Matoviča s bývalým ministrom vnútra Kaliňákom. Až na takéto dno doviedli slovenskú politiku,“ vyjadril sa pre Startitup predseda PS Michal Šimečka.

„Čisto vecne – smeráci sú pokrytci. Tú nešťastnú tlačovku zvolali k migrácii, pritom keď mali možnosť riešiť ju, náročky neotvorili parlamentnú schôdzu. Riadia sa heslom čím horšie (pre krajinu), tým lepšie (pre nich),“ myslí si líder progresívcov.

„Toto ale nie je politická kultúra, ktorú chceme na Slovensku vidieť. Lacné PR a reality show. Nechceme už pokračovanie tohto chaosu a hanby,“ dodáva.

„Ranná bitka populistov zo Smeru s populistom Matovičom ma nenechala chladným a zdvihla zo stoličky. Zvolali sme krátky brífing, lebo to, čo sa odohralo už nemá nič s migráciou,“ uviedol na sociálnej sieti expremiér a predseda mimoparlamentnej strany Modrí, Mikuláš Dzurinda.

Zdroje: Facebook/Igor Matovič, TASR, Facebook/Mikuláš Dzurinda, Facebook/Igor Matovič

Najnovšie videá

Trendové videá