Matovič sa nevzdáva. Na svojom Facebooku opäť vypenil, chce zrušiť vekové obmedzenie na Sputnik

  • Minister financií by si prial, aby mohli Sputnik dostať aj ľudia nad 60 rokov
  • Venoval tomu aj svoj status na Facebooku
matovič
TASR/Dano Veselský,
  • Minister financií by si prial, aby mohli Sputnik dostať aj ľudia nad 60 rokov
  • Venoval tomu aj svoj status na Facebooku

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) chce, aby bolo očkovanie vakcínou Sputnik V proti ochoreniu COVID-19 bez vekového limitu, teda aby ňou mohli byť očkovaní aj obyvatelia starší ako 60 rokov. Odvoláva sa na „oficiálny návod“ výrobcu tejto vakcíny, ktorý to podľa neho umožňuje.

„Verím, že zlomyseľní ľudia hnaní primitívnou geopolitickou nenávisťou tentoraz nedostanú priestor na svoje hry a starší ľudia dostanú možnosť sa očkovať vakcínou, ktorou chcú,“ uvádza Matovič na sociálnej sieti.

SPUTNIK V bez limitu vekuVýrobca vakcíny Sputnik V Gameleya vo štvrtok zaslal nášmu Ministerstvu zdravotníctva…

Posted by Igor Matovic on Saturday, June 5, 2021

Podľa jeho vyjadrení mal výrobca tejto vakcíny vo štvrtok (3. 6.) zaslať Ministerstvu zdravotníctva SR oficiálny návod na lekárske použitie lieku, ktorý bol aktualizovaný ešte 18. januára 2021. Po jeho doručení neexistuje podľa šéfa rezortu financií žiadna legitímna prekážka, „aby sa vakcínou Sputnik V mohli očkovať aj ľudia nad 60 rokov, presne tak ako vo všetkých 60 krajinách, kde sa Sputnikom očkuje.“

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) na margo veku skonštatovalo, že sa riadi oficiálnymi informáciami od výrobcu, ktoré hovoria o vekovej hranici od 18 do 60 rokov. Rezort však zároveň potvrdil, že koncom týždňa dostal dokument v ruskom jazyku, ktorý momentálne analyzuje. „Po dôkladnej analýze budeme verejnosť v priebehu budúceho týždňa informovať o detailoch,“ uviedla hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.

Prihlasovanie na očkovanie neregistrovaným Sputnikom V spustili v utorok (1. 6.). Očkovať by sa malo dať v Lučenci, Bratislave, Michalovciach, Nových Zámkoch, Humennom, Bojniciach, Piešťanoch či Žiline. Prvá osoba má byť zaočkovaná v pondelok 7. júna. Očkovanie je určené pre osoby vo veku od 18 do 60 rokov.

Vy dnes ako? My s Mačiakom na materinej dúške,) 💚

Posted by Igor Matovic on Saturday, June 5, 2021

Zdroj: Facebook/Igor Matovič

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech