Matovič: Sulíkovo konanie považujem za neľudské. Musí sa „hrajuškať na svoje percentíčka“?

  • Igor Matovič ostro kritizuje Richarda Sulíka
  • Nepáči sa mu jeho znevažovanie rozhodnutí pandemickej komisie
Igor Matovič, Richard Sulík
TASR/Jakub Kotian
  • Igor Matovič ostro kritizuje Richarda Sulíka
  • Nepáči sa mu jeho znevažovanie rozhodnutí pandemickej komisie

Premiér Igor Matovič pred pár minútami uvrejnil na sociálnej sieti status, v ktorom píše o ľuďoch, ktorí sa aj v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední politici. Tvrdí, že ho to veľmi mrzí. 

„Hoci majú povinnosť byť na Ústrednom krízovom štábe, prídu tam na chvíľu, nevypočujú si argumenty … v pohode si odídu na obedík, hoci koniec zasadnutia najdôležitejšieho krízového štábu je v nedohľadne … a idú sa opäť hrať na pekných pred médiá ako počas prvej vlny. To naozaj v čase, kedy ide o záchranu stoviek životov a ochranu tisícok ľudí pred celoživotnými následkami Covid-19 sa musíme hrajuškať na svoje percentíčka?“

Gröhling: Všetci stredoškoláci od zajtra prechádzajú na dištančné vyučovanie až do odvolania

Premiér sa pýta, či si naozaj nedokážeme uvedomiť, že primitívne útoky v médiách na ľudí z Pandemickej komisie a Ústredného krízového štábu (ešte počas jeho zasadnutia) výrazne znižujú šancu, že ľudia budú následne ochranné opatrenia dodržiavať?

„To naozaj si neuvedomujeme, že na to ľudia doplatia životmi? To naozaj nám zdravie a život cudzieho človeka nestojí za dočasné obmedzenie našej osobnej slobody? Mne teda za to tie životy stoja a správanie sa nášho koaličného partnera v takto vážnej chvíli považujem za mimoriadne nezodpovedné a mimoriadne neľudské. A je mi to mimoriadne ľúto,“ dodal.

BEZ ČÍSEL NEZATVÁRAJME! Nevieme, koľko ľudí sa nakazilo v reštauráciách či fitnesscentrách, a už vôbec nie v divadle….

Gepostet von Richard Sulik am Sonntag, 11. Oktober 2020

Matovič takýmto spôsobom reaguje na Richarda Sulíka, ktorý sa postavil proti pandemickej komisii a jej návrhu o zatváraní reštaurácií.

„Sme za to, aby sa dodržiavali hygienické opatrenia, dvojmetrové odstupy, rúška, dezinfekcia rúk, pokojne aj meranie teploty,“ povedal. SaS podľa neho rovnako nevidí dôvod na zatváranie fitnescentier či divadiel.

Zdroj: Facebook/ Matovič

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK