Matovič Superstar: Školáci sa v parlamente „bili“ o podpis šéfa OĽANO. Rozdával bizarné autogramy

  • Igor Matovič sa dnes v parlamente dostal do hľadáčiku bratislavských základoškolákov
  • Stretnutie so žiakmi nakoniec skončilo hromadnou autogramiádou
Igor Matovič a podpisová karta
Startitup
  • Igor Matovič sa dnes v parlamente dostal do hľadáčiku bratislavských základoškolákov
  • Stretnutie so žiakmi nakoniec skončilo hromadnou autogramiádou

Dnes odštartovalo v parlamente rokovanie, počas ktorého by sa malo rozhodnúť o termíne predčasných volieb. V hre sú tri termíny, a to májový, júnový a septembrový. Či zákonodarcovia vyberú z trojice dátumov, sa uvidí dnes na kľúčovom hlasovaní o 17:00. 

Superstar Matovič

Už obvykle hutná atmosféra v Národnej rade dostala miernu výhybku v podobe netradičnej návštevy žiakov z jednej z bratislavských základných škôl. Netradičným sprievodcom bratislavských žiakov sa nestal nikto iný ako expremiér a líder OĽANO Igor Matovič.

Igor Matovič a podpisová karta
zdroj: Startitup

Ten deti zabával vtipnými anekdotami a hláškami a žiaci nakoniec obkolesili bývalého financmajstra a návšteva sa zmenila na autogramiádu.

Matovič sa nezaprel a na podpiskarty sa podpísal naozaj netradične, a to pospiatky. Šéf OĽANO nám vysvetlil, že kuriózny podpis nemal nejaký skrytý zmysel, ale netradičný autogram skrátka vyplynul z dišputy s deťmi. Zaujímavé je, že sa Matovič žiakom podpisoval na podpiskartu s fotografiou Romany Tabák, ktorá nedávno odišla z klubu obyčajných ľudí.

Politická atmosféra je v posledných mesiacoch turbulentná

Sulíkova hodená rukavica

Počas dnešného rokovania odviazaná žiacka návšteva pôsobila naozaj zvláštne, a to aj pre napätú atmosféru, ktorá v Národnej rade počas debát o predčasných voľbách prevláda. Dnes o 17:00 by mala tak vyvrcholiť bitka o volebné termíny a zákonodarcovia by tak mali vybrať finálny termín. V súčasnosti sa rokovanie Národnej rady prerušilo práve do 17:00, kedy bude na pretrase práve hlasovanie. 

Koalícia vo veľkej miere preferuje najmä septembrový termín. Stojí za ním hlavne OĽANO, no na druhej strane Sme rodina na čele s Borisom Kollárom priznala, že podporí hocijaký z možných termínov. SaS taktiež bola spočiatku za septembrový termín, no cez víkend ešte preposlali liberáli stanovisko, v ktorom naznačujú, že by boli ochotní uvažovať aj nad skorším termínom.

Termín 30. september bol kompromisom, s ktorým súhlasila aj pani prezidentka a všetci partneri. Preto budeme hlasovať za septembrový termín. Ak však vznikne dohoda všetkých partnerov na júnovom termíne, budeme s takouto dohodou súhlasiť. Vyzývame preto Borisa Kollára, ktorý najskôr súhlasil so septembrovým termínom a teraz dáva najavo svoju nespokojnosť, aby namiesto nariekania v médiách, inicioval rokovania na zmenu termínu. SaS je na takéto rokovania pripravená,“ podotkol šéf saskárov Richard Sulík ešte cez víkend

Hrozí úradnícka vláda?

K rokovaniu ohľadom konečného termínu došlo ešte deň pred utorkovým hlasovaním. Ako komentuje Denník N, ohľadom termínu debatovali Sme rodina a SaS. Rokovania ale sľúbené ovocie kompromisu nakoniec nepriniesli. Stretnutia sa nezúčastnila napríklad ani šéfka Za ľudí Veronika Remišová, bývalý financmajster a líder OĽANO Igor Matovič ale ani dočasne poverený premiér Eduard Heger. 

Poslanci si svojím hlasovaním v posledný januárový deň dali doslova „na čas“. Ide totiž o posledný deň ultimáta, s ktorým prišla prezidentka Zuzana Čaputová. Tá povedala, že dá šancu poslancom o termíne volieb rozhodnúť do konca januára, inak je možný aj ďalší scenár, a to úradnícka vláda.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá