Matovič vo svojom statuse znovu „hviezdi“. Opäť provokuje, zapojil sa do „kvetinovej podpory“

  • Desiatky ľudí dnes v reakcii na včerajšiu tlačovú konferenciu Igora Matoviča adresovalo kyticu Zuzane Baťovej
  • Kytice mali byť gestom podpory šéfky ŠÚKL
  • „Kyticová podpora“ neunikla oku Igora Matoviča
  • Igor Matovič sa kyticu rozhodol poslať tiež, adresátom ale Zuzana Baťová nebola
igor matovič
TASR/Jaroslav Novák
  • Desiatky ľudí dnes v reakcii na včerajšiu tlačovú konferenciu Igora Matoviča adresovalo kyticu Zuzane Baťovej
  • Kytice mali byť gestom podpory šéfky ŠÚKL
  • „Kyticová podpora“ neunikla oku Igora Matoviča
  • Igor Matovič sa kyticu rozhodol poslať tiež, adresátom ale Zuzana Baťová nebola

Šéfku Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzanu Baťovú (ŠÚKL) dnes podporili kyticami desiatky ľudí. Kytice, ktoré doniesli ľudia do sídla ŠÚKL, boli prejavom podpory jej osoby. Kvety prišli v reakcii na včerajšiu tlačovú konferenciu Igora Matoviča, v ktorej šéfku ŠÚKL opakovane spomínal. Pozornému oku ministra financií neuniklo, koľko ľudí šéfke ŠÚKL poslalo kyticu. Igor Matovič sa teda rozhodol, že kyticu taktiež niekomu venuje. Prekvapením ale asi nebude, že adresátom Zuzana Baťová nebola. 

Žena, ktorá Matovičovi nedá spávať, ukázala svoju silnú osobnosť už v minulosti. Kto je Zuzana Baťová?

Igor Matovič  na včerajšej tlačovej konferencii viackrát zdôraznil, že šéfka ŠÚKL zlyhala, keď spochybnila vakcínu Sputnik V. Minister financií bol nespokojný aj s krokom prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá vraj Zuzane Baťovej nemala dávať kytice, pretože ide o ženu, ktorá si o Sputniku myslí, že je to “vodička, ktorú si Rusi miešajú v zemľanke”

💐💚✌️#JESUISBAŤOVÁ

Posted by Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo on Friday, April 16, 2021

Na Zuzanu Baťovú dnes pred budovou čakal doslova „roj“ občanov, ktorí jej chceli vyjadriť po včerajšej tlačovej konferencii podporu. Tú jej vyjadrili aj viaceré politické osobnosti, dôveru jej vyjadril aj minister zdravotníctva SR Lengvarský. 

Přijmeš moji růži?

Igorovi Matovičovi „kvetinová podpora“ Zuzany Baťovej neunikla. Kvetiny teda poslal, i keď len virtuálne, aj on. Prekvapením ale nebude, že ich venoval niekomu úplne inému.

Z úcty ku každej skutočnej vedkyni, ktorá vie, že závery každého vedeckého skúmania majú byť za každej situácie postavené len a len na faktoch, a nie na politickej objednávke,“ napísal Igor Matovič k fotografii kytice, ktorú zverejnil na svojom facebookovom profile.

Z úcty ku každej skutočnej vedkyni, ktorá vie, že závery každého vedeckého skúmania majú byť za každej situácie…

Posted by Igor Matovic on Friday, April 16, 2021

V závere statusu sa ale nevenoval „každej skutočnej vedkyni,“ ale opäť sa vrátil k osobe Zuzany Baťovej. „Vytrúbiť bez akýchkoľvek dôkazov do sveta, že v 40 krajinách je vakcína Sputnik V úplne iná a len nálepku na ampulke má rovnakú, dokáže len ten, komu vôbec nezáleží na dobrom mene slovenskej vedy vo svete,“ doplnil Matovič.

Pri pohľade na vzhľad kytice sa vynára otázka, či sa minister financií neinšpiroval známym facebookovým profilom Obrázky Fb.Anna.

Zdroje: Faebook/Igor Matovič, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech