Matovič zaočkovaný stále nie je: Chcel som sa zaočkovať Sputnikom, keď už ma preň zložili z pozície premiéra

  • Igor Matovič stále nie je zaočkovaný
  • Nateraz vraj nedostal termín
Igor Matovič
Facebook/Igor Matovič
  • Igor Matovič stále nie je zaočkovaný
  • Nateraz vraj nedostal termín

Minister financií sa očkovať zatiaľ nedal. „Nedostal som termín, neviem prečo,“ povedal Igor Matovič na tlačovej besede. Hoci on sám patrí medzi najväčších podporovateľov očkovania, sám zaočkovaný nie je. 

Stále vraj čaká na Sputnik. „Ja som verejne oznámil, že som sa v posledný deň v poslednú hodinu prihlásil na očkovanie vakcínou Sputnik,“ povedal. Dúfa vraj, že mu termín príde skôr, ako vakcína expiruje.

„Mne bolo jedno, akou vakcínou sa zaočkujem. Ja som si povedal, že sa symbolicky zaočkujem Sputnikom.“ Zároveň podotkol, že si Sputnik vybral preto, že kvôli nemu prišiel o post premiéra. Čaká vraj už niekoľko týždňov a otvorene sa spýtal, či práve preto nemá Slovensko tak nízku zaočkovanosť. „Považujem to za pofidérny prístup,“ tvrdí.

„Koľko je ľudí, ktorým sa to stalo, koľko je takých Igorov Matovičov?“ Bývalý premiér sa vraj bude pýtať ministra zdravotníctva na viac informácií ohľadom svojej situácie. Čo bude robiť, ak sa Sputnika nedočká, neprezradil.

Mali by už podľa teba Igorovi Matovičovi zakázať používať Facebook?

Témou tlačovej besedy bol rozvoj vidieka, novinári sa ho preto pýtali aj na korupčné škandály. Bývalý premiér im odporučil, aby oni sami zisťovali, kde sa podobné situácie dejú. „Hrajte sa na Jána Kuciaka,“ odporučil im.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK