Matovič zverejnil ďalší mysteriózny status. Hovorí o „kolegovi S“ a o tom, ako mu chcú médiá opäť ublížiť

  • Matovič predstaví na tlačovej konferencii o 16:00 daňovo-odvodovú reformu
  • „Kolega S úmyselne pustil do obehu blud o 25 % DPH,“ vraví
MAtovič
TASR/Pavel Neubauer
  • Matovič predstaví na tlačovej konferencii o 16:00 daňovo-odvodovú reformu
  • „Kolega S úmyselne pustil do obehu blud o 25 % DPH,“ vraví
Minister financií Igor Matovič sa voči tvrdeniu, že by chcel DPH zvýšiť na 25 %, bráni. Sulík si to podľa neho vymyslel a do obehu pustil úmyselne, vraj sa snaží zastaviť Matoviča, aby pomohol rodinám v núdzi.

„Je pravda, že kolega S úmyselne pustil do obehu blud o 25% DPH. Asi si myslel, že sa mu takto dramatické navýšenie pomoci rodinám podarí zastaviť.“ NEPODARÍ, vraví Matovič na sociálnej sieti.

„Dnes sa však frontálny útok voči pomoci rodinám posunie do ďalšej fázy. Viaceré médiá zverejnia dokument, ktorý budú prezentovať ako uniknutý návrh daňovo-odvodovej reformy z MF. Zrejme opäť s cieľom poštvať ľudí proti reforme a zabrániť tak pomoci rodinám,“ dodáva a vyzýva ľudí, aby sledovali jeho tlačovú konferenciu o 16:00, na ktorej predostrie plán daňovo-odvodovej reformy.

SaS je razantne proti akémukoľvek zvyšovaniu

Zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH) na Slovensku by podľa SaS ublížilo tým najchudobnejším a zvýšilo by nákupy ľudí v zahraničí. Nárast DPH má podľa neho najväčší negatívny vplyv práve na nízkopríjmové skupiny, informuje SITA.

„DPH sa musí preniesť do cien, budeme to platiť my všetci,“ tvrdí poslanec Viskupič za SaS. Tento krok by podľa neho tiež viedol k tomu, že ľudia žijúci v prihraničných oblastiach by začali viac nakupovať v Českej republike, Maďarsku alebo Poľsku, a tým by sme prišli o časť tejto dane. Liberálny poslanec tiež upozorňuje na to, že by sa znížila konkurencieschopnosť slovenských obchodníkov voči zahraničiu. „Zvýšil by sa tiež záujem firiem vyhýbať sa plateniu DPH, rástla by sivá ekonomika,“ zdôraznil Viskupič.

V konečnom dôsledku by sa tak podľa neho výber DPH na Slovensku mohol znížiť. V súčasnosti sa pritom podľa neho výber DPH vyvíja pozitívne. „Keď niečo funguje, nemeňme to,“ povedal.

Šírite bludy, že Matovič navrhol 25-percentnú daň z pridanej hodnoty (DPH), odkázal v utorok novinárom na brífingu líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič. „Nikdy som to nepovedal, ale náš koaličný partner to pustil do obehu, lebo potreboval zrejme… neviem, čo tým chcel dosiahnuť,“ tvrdí. Rezort financií podľa neho pracuje na komplexnej daňovo-odvodovej reforme.

V programovom vyhlásení vlády sa podľa Matoviča uvádza, že vláda zvýši zaťaženie spotreby a zníži zaťaženie ceny práce. „Napríklad aj DPH je zaťaženie spotreby a zníženie zaťaženia ceny práce je, keď zvýšite daňový bonus rodičom, keď poctivo vychovávajú deti,“ povedal líder OĽaNO. Ak by sa podľa neho niečo takéto stalo, bolo by to „presne v súlade s dokumentom, za ktorý sme hlasovali“.

Zdroje: Facebook/Igor Matovič, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech