Matoviča opustil bývalý minister. Hovorí, že sa v OĽaNO sklamal

  • Protikorupčná rétorika sa podľa slov Mičovského zvrtla na obhajoby zlých vecí
  • Poslanec tvrdí, že sa ostatných snažil na dianie v rezorte pôdohospodárstva upozorniť
Ján Mičovský, poslanec
TASR/Jakub Kotian
  • Protikorupčná rétorika sa podľa slov Mičovského zvrtla na obhajoby zlých vecí
  • Poslanec tvrdí, že sa ostatných snažil na dianie v rezorte pôdohospodárstva upozorniť

Poslanec Národnej rady (NR) SR a exminister pôdohospodárstva Ján Mičovský odchádza z klubu hnutia OĽaNO. Kritizuje dianie v rezorte pôdohospodárstva, tvrdí, že sa snažil kolegov v klube na to upozorniť. V parlamente bude pôsobiť ako nezávislý poslanec.

„Je to nesúhlas s tým, ako sa protikorupčná rétorika, ktorej som obetoval kus života, teraz v rezorte pôdohospodárstva zvrtla do obhajoby zlých vecí, ktoré som vždy kritizoval, a ľudia, ktorí bojujú za lepšiu krajinu, sú za to trestaní,“ priblížil pre TASR svoje rozhodnutie Mičovský.

Poslanec sa podľa svojich slov snažil poslancov v klube OĽaNO upozorniť na „zlé dianie“ v rezorte pôdohospodárstva. „Využil som na to viac stupňov a neboli úspešné, takže toto je taký krok, ktorým vyjadrujem svoj nesúhlas s tým, čo sa deje v rezorte,“ dodal.

Mičovský neplánuje ísť do iného poslaneckého klubu a vylučuje spoluprácu s inou politickou stranou. „Budem podporovať všetky potrebné zákony tak, ako mi bude kázať svedomie a zodpovednosť za túto prácu,“ skonštatoval.

Vzhľadom na to, že Jána Mičovského máme radi, nebudeme jeho rozhodnutie komentovať,“ reagoval na jeho odchod z klubu hovorca hnutia OĽaNO Matúš Bystriansky.

Mičovský bol ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka do júna 2021. Demisiu podal po podozreniach z korupcie u svojej nominantky v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Jeho nástupcom sa stal Samuel Vlčan. Na Mičovského odchod z klubu OĽANO upozornil Denník N.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie