Matovičove 500-eurové poukážky získali konečne podporu. Tie peniaze sa nestratia v čiernej diere, tvrdí ministerka

  • Za 500 eur seniorom sa postavila aj ministerka kultúry Natália Milanová
  • Seniori nedostanú hotovosť, upozorňuje
Matovič
TASR/Pavel Neubauer
  • Za 500 eur seniorom sa postavila aj ministerka kultúry Natália Milanová
  • Seniori nedostanú hotovosť, upozorňuje

Päťstoeurové očkovacie poukazy pre seniorov sú pomocou aj pre kultúru. Uviedla to na sociálnej sieti ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Vysvetlila, že 500 miliónov eur, ktoré sú na toto opatrenie vyčlenené, sa vráti späť do „najviac ubolených“ sektorov slovenskej ekonomiky a kultúry.

„Mrzí ma, že sa celá téma scvrkla iba na sumu 500 eur a ešte sa to javí, akoby zaočkovaní mali dostať hotovosť. Nie je to tak. Peniaze sa nestratia v čiernej diere,“ doplnila Milanová. Zdôraznila, že štát prirodzene kompenzuje straty tým, ktorí znova nemôžu pracovať či podnikať. Iba za rok 2020 boli náklady s pandémiou a finančnou pomocou zhruba 4,8 miliardy eur.

To je zhruba 1 100 eur na každého dospelého. „To pre niektorých nie je žiaden problém, ale zrazu 500 eur určených pre najviac pandémiou postihnuté gastro, cestovný ruch a najmä kultúru, tak to problém je,“ napísala.

Šéfka rezortu kultúry sa netají tým, že podľa nej by bolo najlepším riešením pandémie povinné očkovanie. „Keďže na povinnom očkovaní zatiaľ celospoločenská zhoda chýba, stále sme v situácii, keď sa každý spôsob zvýšenia počtu očkovaných počíta,“ pokračovala s tým, že iné krajiny idú cestou pomerne tvrdého a drahého znevýhodnenia neočkovaných.

„My sa naopak snažíme zvýhodniť očkovaných, aby ich bolo čo najviac, lebo práve kvôli neočkovaným kolabujú nemocnice a zbytočne zomierajú ľudia,“ uzavrela.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie