Matovičovi som o ranči v Austrálii povedal sám. Bola podpásovka, že to vytiahol. Sulík otvorene o zákulisí koalície (ROZHOVOR)

 • Richard Sulík pre Startitup opísal aktuálnu atmosféru v koalícii
 • Prezradil, aký má v súčasnosti vzťah s Igorom Matovičom
 • Minister hospodárstva opísal zákulisie rokovaní ohľadom sprísnenia pandemických opatrení
 • „Považujem to za hlúposť," okomentoval otvorené prevádzky obuvi počas „lockdownu"
DSC07874
Startitup
 • Richard Sulík pre Startitup opísal aktuálnu atmosféru v koalícii
 • Prezradil, aký má v súčasnosti vzťah s Igorom Matovičom
 • Minister hospodárstva opísal zákulisie rokovaní ohľadom sprísnenia pandemických opatrení
 • „Považujem to za hlúposť," okomentoval otvorené prevádzky obuvi počas „lockdownu"

Už je asi určitou tradíciou, že v súčasnej koalícii partnerské vzťahy poriadne škrípu. Výnimkou tak neboli ani nedávne rokovania o podobe aktuálneho „lockdownu“. Startitup sa po odklepnutí sprísnených pravidiel porozprával s jedným z lídrov, vďaka ktorého požiadavkám bolo počas minulotýždňovej porady v koaličných radoch poriadne horúco.

 • Ako v skutočnosti funguje koalícia
 • Sulík prezradil, že exminister Peter Žiga nechal v rámci rezortu niekoľko nášľapných mín“ v podobe pochybných zmlúv
 • Šéf rezortu hospodárstva priznal, či naďalej túži po ministerstve financií, ktoré v súčasnosti vedie Igor Matovič
 • Politik taktiež pre Startitup konkretizoval, čo mu vadí na koaličnom partnerovi Borisovi Kollárovi

Konflikt s Lengvarským

„Atmosféra bola konfliktná, to bez debaty,“ povedal v rozhovore Sulík. Viac o vyhrotenej, no paradoxne konštruktívnej vládnej dišpute, sa dočítaš tu.

Šéf rezortu hospodárstva taktiež opísal súčasné koaličné vzťahy. Priznal, že sú často napätejšie, no debaty vedú k výsledkom. „Napríklad v deň rokovania o sprísnení opatrení ten konflikt o zatvorení či nezatvorení škôl prebiehal najmä s ministrom zdravotníctva pánom Lengvarským,“ otvorene opísal Sulík.

zdroj: Startitup

Matovičova podpásovka

Šéf liberálov sa už pravidelne dostáva do otvorených a verejných šarvátok so svojím koaličným kolegom, ministrom financií, Igorom Matovičom. Napriek tomu, že práve strana SaS v minulosti vystupovala ako jeden z najbližších spojencov Obyčajných ľudí, dnes sú ich vzťahy doslova na bode mrazu. 

„Súkromne sa s ním nemám o čom baviť a už vonkoncom nie po tejto udalosti,“ Sulík naráža na nedávnu kauzu okolo svojho ranča v Austrálii. Tému vytiahol práve Matovič a Sulík toto „prekecnutie“ berie z jeho strany ako podpásovku.

Koalícia si prešla rokovaniami o „lockdowne“, ktoré neboli úplne ideálne. Na verejnosť sa dostalo viacero informácií, že bola na týchto stretnutiach medzi koaličnými partnermi dosť napätá atmosféra. Ako v súčasnosti vyzerajú vzťahy v koalícii?

Vyzerajú lepšie ako zvonka. Nech to znie akokoľvek prekvapivo, komunikácia je konštruktívna. Aj o veciach, na ktorých sa nezhodneme, sa dá konštruktívne porozprávať. 

Pravidelne to iskrí medzi vami a ministrom financií, Igorom Matovičom. S ním sa dá tiež konštruktívne porozprávať?

On ale nie je jediný v koaličnej rade. Sú v nej aj ďalší. Napríklad premiér a ďalší koaliční partneri. Vieme sa pobaviť aj o veciach, na ktorých sa nezhodneme a debata nezachádza do osobnej roviny.

Napríklad v deň rokovania o sprísnení opatrení ten konflikt o zatvorení či nezatvorení škôl prebiehal najmä s ministrom zdravotníctva pánom Lengvarským. Tam som si uvedomil, že aj keď si vo vecnej rovine povieme určité veci, pokiaľ to nejde do osobnej roviny, tak je to úplne v pohode.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie