Maturant Filip založil e-shop s „hravými“ hračkami. Autá či bábiky v ňom však nenájdeš

  • Filip sa rozhodol predávať hračky, ktoré pomáhajú deťom rozvíjať sa
  • Hravô zoskupilo hračky z 12 rôznych oblastí podľa záujmu detí
Archív: Filip Glatz, Archív: Hravô
Archív: Filip Glatz, Archív: Hravô
  • Filip sa rozhodol predávať hračky, ktoré pomáhajú deťom rozvíjať sa
  • Hravô zoskupilo hračky z 12 rôznych oblastí podľa záujmu detí

Filip je síce iba maturant, no práci s deťmi sa venuje už dlhé roky. Pôsobil ako animátor, vytváral workshopy pre deti a je starším bratom na plný úväzok. Práca s deťmi ho napĺňa a inšpiruje na toľko, že sa rozhodol založiť si vlastný internetový obchod s hračkami. Klasické hračky v ňom však nenájdeš. Zameriava sa totiž na zmysluplné predmety, ktoré majú deti nielen zabaviť, ale pomáhať im aj učiť sa a rozvíjať svoje schopnosti.

Hlavnou myšlienkou je vytvoriť platformu, kde rodič načerpá inšpiráciu, rýchlo nájde, čo potrebuje. E-shop nie je rozdelený na kategórie tak, ako sme zvyknutí, no na oblasti ako: Pre Architektov, Pre Skúmačov, Pre Umelcov a podobne, podľa oblasti záujmu detí.

zdroj: Archív: Filip Glatz

Filip sa rozhodol založiť si takýto obchod, pretože si všimol, že na Slovensku nie je ani jeden taký, ktorý by združoval takýto typ hračiek. Vybral tie najlepšie a najkvalitnejšie kúsky a ponúka ich svojim zákazníkom po názvom Hravô. Aktuálne okrem samotného e-shopu rozbieha Filip tiež spolupráce s kaviarňami, kde sa budú jeho hračky taktiež predávať. Napriek tomu, že je eshop spustený len pár mesiacov, pod pojmom zmysluplné hračky ho nájdete v google prehliadači už ako prvý.

zdroj: Archív: Hravô

„Podľa publikácie vydanej Európskou komisiou, 10 trendov transformujúcich vzdelávanie ako ho poznáme, investovanie do mladších detí prináša omnoho väčšie výsledky. To znamená, že investovanie napríklad 10 eur do 6 ročného dieťaťa je efektívnejšie ako investovanie 10 eur do 20 ročného človeka. Chyťte sa tejto šance aj vy ako rodič, a investujte do hračiek, ktoré vaše dieťa rozvinú,“ vyzýva autor projektu na svojej stránke.

V e-shope nájdeš rôzne stavebnice, detské knižky aj omaľovánky. Pre matematikov sú tu napríklad sady na rátanie zlomkov alebo malé vzdelávacie počítadlo, pre záhradníkov detská sada na záhradničenie a pre objaviteľov zase pirátsky ďalekohľad National Geographic či kompas.

Zdroj: TS, Hravô

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá