Matúš Vallo nepovažuje ohňostroj v Bratislave za zlé vyvrcholenie silvestrovských osláv 

  • Náklady na silvestrovský ohňostroj v Bratislave sú vo výške približne 10-tisíc eur
  • Organizáciou veľkého novoročného ohňostroja sa primátor chce vyvarovať agresívnemu používaniu pyrotechniky v centre
TASR - Pavel Neubauer
  • Náklady na silvestrovský ohňostroj v Bratislave sú vo výške približne 10-tisíc eur
  • Organizáciou veľkého novoročného ohňostroja sa primátor chce vyvarovať agresívnemu používaniu pyrotechniky v centre

Nie som zástancom pyrotechniky, mám veľký problém s jej voľným používaním, ale ohňostroj nepovažujem za zlé vyvrcholenie silvestrovských osláv. Vyhlásil to primátor Bratislavy Matúš Vallo v diskusii na sociálnej sieti, ktorá sa rozprúdila na tému organizovania novoročného ohňostroja hlavným mestom, informuje TASR.

Pozývam vás na polnočný Ohňostroj na Dunaji 2019 🙂Program na Námestí Ľudovíta Štúra začne od 21:30, teším sa na odpočítavanie!

Gepostet von Matúš Vallo má rád Bratislavu am Sonntag, 29. Dezember 2019

„Názory na ohňostroj vždy budú rôzne, to je jednoducho fakt. Sú ľudia, ktorí sa na takýto zážitok tešia, sú aj takí, ktorým nehovorí vôbec nič,“ uviedol primátor. Tvrdí, že vníma dôvody, pre ktoré začalo mesto Bratislava organizovať novoročný ohňostroj. Centrum Bratislavy podľa Valla kedysi pripomínalo vojnovú zónu, kde si rôzne skupiny ľudí hádzali pod nohy delobuchy a rozbíjali fľašky a nevedela si s tým rady ani polícia.

zdroj: TASR - Jakub Kotian

„Organizované oslavy vyvrcholené novoročným ohňostrojom boli pokusom mesta dostať toto pod kontrolu a myslím, že sa to vo výsledku podarilo. Napríklad aj minulý rok bolo agresívne používanie pyrotechniky v centre mesta minimálne,“ argumentuje Vallo.

Spoločné strávenie posledných chvíľ roka podľa neho k životu v meste patrí. Podotýka však, že o budúcej podobe osláv sa so svojím tímom bude ešte veľakrát baviť.

Náklady na silvestrovský ohňostroj v Bratislave sú vo výške približne 10-tisíc eur. Ohňostroj odpália o polnoci z plavidla na Dunaji po odpočítaní posledných sekúnd starého roka na svetelnej časomiere na nábreží. Okrem ohňostroja má byť pred polnočným odpočítavaním posledných sekúnd starého roka aj svetelná a laserová show, ktorá bude  na rozdiel od minulého roka trvať až do pol druhej ráno.

zdroj: pexels.com

„Desaťtisíce Bratislavčanov i návštevníkov prichádzajú do mesta spoločne zdieľať posledné minúty starého roka a pokiaľ nebude pre nich pripravený program, ktorého prirodzeným vyvrcholením je práve ohňostroj, hrozí zvýšené riziko nekontrolovaného používania zábavnej pyrotechniky a divokejšej zábavy v rôznych častiach mesta. Vo výsledku by sa to prejavilo zhoršenou bezpečnostnou situáciou v centre, ktorá v minulosti bola tým rozhodujúcim dôvodom, prečo mesto k organizovaným oslavám, vrátane novoročného ohňostroja, pristúpilo,“ uviedol pre agentúru SITA Peter Bubla.

Polnočný ohňostroj v Trnave nebude 

Trnava privíta Nový rok prvýkrát po dlhých rokoch bez mestského novoročného ohňostroja. Trnavčania však oň neprídu úplne, len bude posunutý na približne 17:45.

„Novoročný ohňostroj neplánujeme jednak z environmentálnych dôvodov a taktiež preto, že príchod Nového roka chceme privítať v pokoji a bez vyvolávania stresu u detí, citlivejších osôb či zvierat,“ vysvetlila hovorkyňa trnavskej radnice Veronika Majtánová. Za večerný ohňostroj zaplatí samospráva tritisíc eur, podľa zmluvy má trvať najmenej desať minút, infomovala SITA.

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech