McDonald’s v Bratislave otvorí revolučnú prevádzku. V novej architektúre sa budeš cítiť ako v luxusnej reštaurácii

  • McDonald's v EINPARK Offices otvára svoju 34. reštauráciu na Slovensku, budova patrí medzi top 1 % na svete v rámci udržateľnosti
  • Reťazec stavil na kombináciu dreva a odhaleného kameňa, čím priestoru dodáva luxusnú atmosféru
  • Myslelo sa aj na ekologické riešenia, nová prevádzka bude vybavená napríklad šetrnejšími fritézami
mekac
McDonald's/Peter Frolo
  • McDonald's v EINPARK Offices otvára svoju 34. reštauráciu na Slovensku, budova patrí medzi top 1 % na svete v rámci udržateľnosti
  • Reťazec stavil na kombináciu dreva a odhaleného kameňa, čím priestoru dodáva luxusnú atmosféru
  • Myslelo sa aj na ekologické riešenia, nová prevádzka bude vybavená napríklad šetrnejšími fritézami

McDonald’s v Bratislave otvára už svoju šestnástu prevádzku. Známy reťazec si tentokrát vybral poriadne luxusnú adresu, čomu zodpovedá aj interiér.

Nový Mekáč nájdeš na Einsteinovej v Petržalke v komplexe EINPARK Offices – najzelenšom kancelárskom projekte na Slovensku, za ktorým stojí uznávaný developer Corwin.

Moderný projekt sa týči oproti Inchebe a pridá sa do čoraz širšieho kruhu bratislavských reštaurácií, ktoré ponúkajú aj McDrive, McWalk aj McDelivery cez Wolt.

zdroj: McDonald's/Peter Frolo

Najzelenšia administratívna budova na Slovensku

EINPARK môžeme vyhlásiť za developerský klenot strednej Európy. Najzelenšia slovenská budova je predcertifikovovaná na LEED Platinum a patrí medzi 1 % budov na svete v rámci udržateľnosti.

Teplo a chlad sú v budove vyrábané najšetrnejším možným spôsobom, a to pomocou tepelného čerpadla na princípe voda – voda; na chladenie sa používajú špeciálne trámy, prebytočnú dažďovú vodu zachytávajú retenčné nádrže a čerešničkou na torte je oddychová terasa na streche s obdivuhodným výhľadom na Bratislavu.

Výhľad si pritom vychutnajú aj zamestnanci McDonald’s, ktorí EINPARK Offices premenia na svoju novú centrálu.

zdroj: McDonald's/Peter Frolo

Najprestížnejšia prevádzka v najprestížnejšej budove

McDonald’s sa rozhodol ešte navýšiť vysokú latku nastavenú developerom a interiér novej prevádzky zariadil odvážnejšie, pričom stavil najmä na kombináciu dreva a odhalených kamenných stien.

Technologické štandardy Einparku zasa Mekáč kontroval samoobslužnými kioskami, donáškou jedla priamo k stolu či interaktívnym herným stolom Magic Table.

Luxusná, no predsa domácka kombinácia v nás evokovala pocit luxusnej reštaurácie. Mekáč dokázal prestížnu atmosféru reštaurácie natiahnuť až na 460 metrov štvorcových so 141 miestami na sedenie.

Zásadnými zmenami si však prešiel aj backstage reštaurácie. Nová petržalská prevádzka je prvá, ktorá je zázemím pripravená aj na McDelivery. Nie je tak pochýb, že nový Mekáč bude horúcim kandidátom na najinovatívnejší priestor v celom Einparku.

Všetky naše reštaurácie McDonald’s sa stávajú reštauráciami novej generácie nielen kvôli zavádzaniu inovácií v prospech zákazníka, ale aj kvôli ekologickému aspektu. Týmto spôsobom zlepšujeme zákaznícku skúsenosť, no tiež prevádzkujeme reštaurácie šetrnejšie voči životnému prostrediu,“ dopĺňa Lucia Poláčeková, PR Supervízor pre McDonald’s na Slovensku.

zdroj: McDonald's/Peter Frolo

Ekologické impérium na 460 metroch štvorcových

A práve ekológia je ďalším esom v rukáve novej bratislavskej prevádzky – a umiestnenie v nízkoemisnej budove nie je jediným dôvodom.

Známy good-food-fast reťazec totiž pritvrdil a k ekologickým obalom na jedlo pridáva napríklad LOV fritézy, ktoré ušetria až 40 % oleja. Olej z nich následne neputuje do koša, ale na ďalšie energetické spracovanie, z čoho by si v roku 2020 mohli vziať príklad aj ostatné fastfood reťazce.

Grily na mäso sú s nižšou spotrebou energie a o mrazenie sa budú starať ekologické chladiče, osvetlenie zasa zabezpečia šetrné LED technológie.

McDonald’s sa od roku 2003 tiež hrdí líderskou pozíciou v oblasti poctivého triedenia odpadu priamo v prevádzke.

Ekologický prínos novej prevádzky McDonald’s ladí aj s technologickou nadčasovosťou Einparku, ktorá sa skrýva napríklad v monitoringu CO2 či regulácii čerstvého vzduchu. Otvárateľné okná sa starajú o čo najúčinnejšiu cirkuláciu vzduchu šetrnú k prírode a navrhnutú pre čo najlepšie vnútorné pracovné prostredie.

Čísla však o EINPARK Offices hovoria lepšie ako opis – budova ročne oproti klasickým riešeniam ušetrí 2,3 milióna litrov vody a 650 ton emisií CO2.

zdroj: McDonald's/Peter Frolo

Pandémia dobré jedlo nezastaví

McDonald’s zvládol novú prevádzku otvoriť aj v neštandardnej situácii, pod tlakom tvrdých bezpečnostných opatrení – počas nich fungoval najmä cez McDrive, McWalk a doručenie cez McDelivery.

A presne tak to vyzerá aj v kuchyni, aj napriek zmiernenej situácii nosia všetci zamestnanci rúška, používajú jednorázové rukavice a zvýšene dezinfikujú ruky, displeje, pokladne, tlačidlá aj samoobslužné kiosky.

Každý Bratislavčan vie, že parkovanie na Einsteinovej bolo odjakživa problémové, McDonald’s preto každému poskytuje 45 minút parkovanie zadarmo priamo v objekte alebo garážach Einpark Offices.

zdroj: McDonald's/Peter Frolo
 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech