wolt mekac
Startitup
mobilve
Startitup

Ako vyzerá rozvoz McDonald’s počas koronavírusu? Kuriér nám jedlo nechal na zábradlí

  • McDonald's v čase prísnych opatrení ponúka okrem McDrive aj rozvoz jedla domov McDelivery zadarmo
  • Záujem Slovákov o rozvoz je čoraz vyšší, aj napriek tomu ti jedlo z McDonald's doručia do hodiny
  • Kuriérska služba Wolt spustila bezkontaktné doručovanie, vďaka ktorému do kontaktu s kuriérom ani neprídeš
  • McDonald's v čase prísnych opatrení ponúka okrem McDrive aj rozvoz jedla domov McDelivery zadarmo
  • Záujem Slovákov o rozvoz je čoraz vyšší, aj napriek tomu ti jedlo z McDonald's doručia do hodiny
  • Kuriérska služba Wolt spustila bezkontaktné doručovanie, vďaka ktorému do kontaktu s kuriérom ani neprídeš

V súčasnej situácii nie je jednoduché dostať sa k čerstvému burgru či hranolkám, keďže sú všetky interiérové priestory reštaurácií zatvorené kvôli štátnemu nariadeniu.

McDonald’s sa situácii rozhodol prispôsobiť a prostredníctvom rozvozovej služby Wolt pokračuje v McDelivery, teda donáške zadarmo priamo k tvojim dverám, ktorá je dostupná popri McDrive.

K plejáde bratislavských reštaurácií, ktoré McDelivery ponúkajú, sa po novom pridáva aj prevádzka v Lamači, čo znamená rýchlejší čas doručenia a väčšia plocha, kde ti jedlo z mekáča dovezú až domov.

K prísnym bezpečnostným opatreniam v reštauráciách McDonald’s sa pridáva aj Wolt, ktorý podľa odporúčaní Svetovej zdravotníckej organizácie zaviedol bezkontaktné doručenie. V rámci toho nechajú kuriéri jedlo pred dverami bytu či domu, aby sa zvýšila bezpečnosť zákazníka aj kuriéra.

zdroj: Startitup

McDelivery si môžeš objednať priamo na stránke Woltu, kde si navolíš menu presne ako v reštaurácii. Objednávka ti zaberie len pár sekúnd a platí sa kartou priamo cez internet. Kuriér z Woltu následne vyzdvihne tvoju objednávku a v termotaške ti teplé jedlo či chladené nápoje dovezie priamo k dverám – rozvoz je zadarmo.

My sme si na test objednali naše obľúbené Big Tasty Bacon menu, ktoré nám kuriér Martin stihol doviesť za 25 minút, čím sa McDelivery radí medzi najrýchlejšie rozvozy v Bratislave.

V Bratislave ponúka McDelivery až 7 reštaurácií McDonald’s – k Prievozskej, Budatínskej, Račianskej, Auparku, Avionu a Námestiu SNP sa teraz pridáva aj Lamač. Väčší počet prevádzok znamená omnoho rýchlejší čas rozvozu – ten je v hlavnom meste dostupný od 10:30 do 19:45.

McDonald’s medzi svoje bežné hygienické opatrenia, ako napríklad dezinfekcia rúk každú hodinu, pridal aj povinné rúška a jednorázové rukavice. Bez prísnych opatrení sa tak nezaobídu príprava ani výdaj jedla.

zdroj: McDonald's – V správnom nasadení obsluhujú McDrive aj zamestnanci reštaurácie na Račianskej ulici.

Vďaka novým opatreniam na strane Woltu mi kuriér zavolal pár minút pred príchodom. Cez telefón sme sa rýchlo dohodli, ako celé bezkontaktné doručenie prebehne. Nakoniec sme sa rozhodli, že mi objednávku z McDonald’s nechá na zábradlí a cez balkón sme si dali signál.

Kuriér ma počkal, kým som zbehol dolu, no keď som sa blížil, bezpečne sa vzdialil a vôbec sme neprišli do osobného kontaktu.

Bezkontaktné doručenie funguje dvoma spôsobmi – buď kuriér objednávku ponechá pred bytom, alebo ju môže nechať na ulici pred domom,“ upresňuje bezpečnú službu Barbora Janošková z marketingu Woltu.

zdroj: Startitup
zdroj: Startitup

Všetko som vyriešil za pár sekúnd a s nikým som neprišiel do kontaktu, čo v čase prísnych bezpečnostných opatrení považujem za veľké plus. Navyše, kuriéri používajú rúška, rukavice a pravidelne aj dezinfekciu, jedla ani obalov sa teda nikto holými rukami nedotkne.

Kuriérov sme požiadali, aby v tomto období pred doručením objednávky zákazníkovi zavolali, čím vzniká priestor na detailnejšiu dohodu ohľadom prevzatia objednávky,“ dopĺňa ďalej Janošková.

Flexibilita kuriérov má pri objednávke z McDelivery množstvo výhod, ak si napríklad vyžiadaš, aby ti donášku z mekáča kuriér nechal na ulici, môže na teba počkať a následne si prostredníctvom dohodnutého signálu dáte vedieť, že objednávku prevzala správna osoba.

zdroj: Startitup

O tom, že jedlo z mekáča je pre Slovákov must-have aj počas izolácie, svedčí aj nárast objednávok z McDelivery, ktorý deklaruje Wolt.

Ak rozvoz nie je pre teba, McDonald’s stále ponúka svoj legendárny McDrive – zo všetkých 34 prevádzok ponúka McDrive 24 z nich – ak teda chceš aspoň na chvíľu opustiť štyri steny a previezť sa, McDrive je otvorený v čase od 6:00 do 20:00. Kvôli zatvoreným reštauráciám je však o McDrive enormný záujem, preto ti okrem rozvozu prostredníctvom Woltu odporúčame ešte tretí spôsob.

McDonald’s upravil fungovanie niektorých reštaurácií tak, aby si si mohol jedlo so sebou vziať bez toho, aby si vstúpil do prevádzky. Takto po novom fungujú reštaurácie na Námestí SNP a v Bory Mall v Bratislave a služba je dostupná aj v Košiciach na ulici Protifašistických bojovníkov.

 

Ako funguje objednávka cez Wolt?

Najnovšie