Medveď väznil muža v búde pre zlatokopov celé dni. Zachránila ho až náhoda

  • Muž týždeň býval v aljašských lesoch
  • Na 60-ročného dobrodruha opakovane útočil medveď
  • Zraneného muža zachránila náhoda
Medveď na Aljaške
Na muža útočil medveď , Unplash/jorisbeugels, Unplash/Janko Ferlič
  • Muž týždeň býval v aljašských lesoch
  • Na 60-ročného dobrodruha opakovane útočil medveď
  • Zraneného muža zachránila náhoda

Portál idnes.cz informoval o zvláštnej zaujímavosti zo sveta. Od 12. júla býval 60-ročný muž v aljašských lesoch, niekoľko kilometrov západne od mesta Nome. Jeho príbytkom bola búda pre zlatokopov. O pár dní po jeho príchode do divočiny naňho zaútočil medveď grizzly. Zranil ho a odtiahol k neďalekej rieke, odkiaľ sa pánovi podarilo ujsť až do svojho príbytku. Zviera ho však našlo a opakovane naňho útočilo niekoľko ďalších nocí. 

Bál sa o svoj život

Napriek tomu, že dobrodruh bol vyzbrojený, medveď sa do jeho obydlia snažil dostať. Mal totiž len obmedzený počet nábojov. Po nebezpečnom zážitku sa vystrašený muž posťažoval záchranárom, že je ustatý, keďže nespal niekoľko dní. Obával sa totiž ďalšieho útoku grizzlyho, ktorý mu dokonca vylomil dvere, no jeho korisť sa už dokázala ubrániť. 

Záchranná akcia

Podľa českého denníka bola záchrana úbohého muža náhoda. V osudný deň totiž mala helikoptéra pobrežnej stráže namierené do mesta Nome, odkiaľ mala odviezť vedcov na prieskumnú misiu. Pilot sa kvôli oblakom vychýlil od kurzu a tak sa lietadlo dostalo bližšie ku búde, v ktorej býval uväznený muž. Tomu sa predtým podarilo vyjsť zo svojho príbytku a na strechu napísať dva záchranné nápisy: HELP a SOS. 

Keď  dobrodruh počul zvuky helikoptéry, opatrne vyšiel z búdy a mával na stroj. Tým sa snažil naznačiť, že potrebuje pomoc. Pilot teda zamieril do lesov, odkiaľ muža zachránil. Spolu s posádkou ho odviezol do nemocnice, kde mu ošetrili poranenia, ktoré však neboli vážne. Muž je tak mimo ohrozenia života a v bezpečných rukách lekárov. 

Helikoptéra
zdroj: Unplash/vbchr

„Keby sme sa neodchýlili od kurzu, muža by sme nevideli,“ komentoval člen pobrežnej stráže, ktorý bol pasažierom helikoptéry pri záchrannej akcii.

Zdroj: idnes.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech