Medzi profesionálov vstúpil ako raketa: Talentovaný Slovák má namierené k titulu

Untitled design (79)
RFA

Slovenský MMA bojovník Dominik Toporcer má za sebou medzi profesionálmi dva zápasy, pričom oba dokázal ukončiť už v 1. kole. Vzhľadom na to, že bantamová váha je jednou z najmenej obsadených, Toporcer nie je ďaleko od titulovej šance. Najskôr však musí zdolať ďalšiu prekážku v podobe Eldora Kurbonboeva. Zápas s nevyspytateľným Uzbekom bude súčasťou turnaja RFA 11, ktorý prebehne 10. júna v Bratislave. Lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

Futbal ho už nebavil, tak ho vymenil za bojové športy

Veľká časť atleticky nadaných chlapcov sa v útlom veku venovalo futbalu. Iný prípad nebol ani Dominik Toporcer, ktorý po čase vymenil kopačky za rukavice.

„Vybral som si MMA, pretože je to komplexný šport a našiel som sa v ňom. Futbal ma už celkovo nebavil a v MMA je kopec techník, ktoré sa dajú urobiť hocijakou inou cestou. Jednoducho povedané, stále je sa tam čo učiť,“ odôvodnil svoj prestup z futbalu do bojových umení.

Keď sa Dominik nevenuje bojovým umeniam, najradšej trávi čas regeneráciou a s jeho priateľkou.

„Keďže mám dosť ťažké tréningy, tak hlavne regenerujem spánkom. Našiel som si frajerku, čiže voľný čas trávim s ňou. Som veľmi rád, že ma podporuje a chápe, že nemám až tak veľa voľného času. Môžem ale povedať, že som si našiel veľmi dobre,“ povedal Toporcer.

SHOT-BY-ZETAK-0370_ZET7939-22-12-17
zdroj: RFA

Na úvod dve rýchle víťazstvá

Medzi profesionálov vstúpil Toporcer ako úspešný amatér. Vyhral majstrovstvá Slovenska, dvakrát na nich obsadil druhé miesto a reprezentoval svoju krajinu aj na medzinárodných súťažiach, kde zápasil so svetovou elitou. Od jeho profi debutu boli veľké očakávania, ktoré aj reprezentant Pit Gymu Levoča naplnil. Na RFA 4 utiahol Romana Savenchuka na armbar už v 1. kole.

V jeho druhom zápase medzi profesionálmi sa opäť príliš dlho neohrial. Po pár sekundách tvrdo zasiahol Ondřeja Vrábilka a expresným ukončením upravil svoje skóre na 2-0. V bantamovej váhe RFA má teda dve víťazstvá a promotér Marhanský naznačil na tlačovej konferencii po turnaji RFA 10, že nie sme ďaleko od titulového zápasu Toporcer vs. Tobiasz Le.

SHOT-BY-ZETAK-0366_ET_8317-22-12-17
zdroj: RFA

Šanca predĺžiť svoju neporaziteľnosť

Teraz bude mať Dominik Toporcer príležitosť predĺžiť víťaznú sériu na RFA 11 v Bratislave. Oba jeho zápasy sa skončili v 1. kole a v klietke sa neplánuje zdržať ani tentokrát:

„Neplánujem tam byť dlho. Keď je možnosť ukončiť to skôr, tak sa nebudem trápiť 15 minút. Chcel by som si vyskúšať aj celé 3 kolá, ale vždy záleží od zápasu, aký je,“ povedal Dominik Toporcer pred svojím zápasom.

Jeho súperom bude Uzbek Eldor Kurbonboev, ktorý už v RFA jeden zápas mal. Na RFA 6 nestačil na Tobiasza Leho, ktorý ho ukončil v 3. kole na TKO. Tentokrát chce uzbecký bojovník odčiniť svoj nezdar a predčasne ukončiť titulovú šancu pre Toporcera.

Bude úspešný alebo Toporcer naplno preukáže svoj potenciál. Odpoveď spoznáme už 10. júna na RFA 11 VIP edition v Bratislave. Lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá