Mercedes-Benz Zetros ti ponúkne luxus aj v tej najväčšej pustatine

  • Si srdcom dobrodruh, ale najradšej máš pohodlie ako doma? Zetros je presne niečo pre teba.
  • Si srdcom dobrodruh, ale najradšej máš pohodlie ako doma? Zetros je presne niečo pre teba.

Toto obrovské expedičné vozidlo je duchovným dieťaťom dvoch bohatých mongolských obchodných kamarátov, ktorí sú obaja lovci. Obaja chceli vlastné expedičné vozidlo, ktoré je dostatočne odolné na to, aby zvládlo terén v Mongolsku, a zároveň dosť luxusné na to, aby sa v ňom cítili ako v  pojazdnom dome. A Mercedes-Benz im vytvoril toto.

Mercedes-Benz Zetros 6×6 zvonku vyzerá skôr ako vojenské vozidlo, ale po vstupe do interiéru ťa uchváti luxusom. Nájdeš v ňom 46-palcový televízor so satelitným prijímačom, cúvaciu kameru, 7-palcový dotykový displej, zvukový systém od Bose, bluetooth pripojenie, wifi a samozrejme aj klimatizáciu. Energia na pohon všetkých zariadení je generovaná dieselovým generátorom a solárnymi panelmi.

Ale telka a klíma, to je len slabý odvar. Interiér je vyrobený z prírodných, odolných materiálov vrátane dreva, hliníka, kože a mramoru. Presne tak, aj mramor. Práve z neho je vyrobená podlaha v kúpeľni, ktorá má tiež podlahové kúrenie. Interiér je rozdelený na rôzne funkčné časti.

foto: daimler.com

V zadnej časti je spálňa a vpredu nájdeš pohodlnú koženú sedaciu súpravu pre štyroch až šiestich ľudí. K dispozícii je tiež veľká kuchyňa. Tá je plne vybavená sklokeramickou varnou doskou, mikrovlnnou rúrou s grilom, chladničkou a mrazničkou, barom a kávovarom. V umývadle tečie samozrejme aj teplá aj studená voda. Pre výlety po okolí môžeš nasadnúť na štvorkolku, ktorá ma v zadnej časti vlastnú garáž.

Celé toto monštrum sa potrebuje aj nejako hýbať. To zabezpečuje pohon všetkých kolies, s ktorým Zetros dokáže zvládnuť prakticky akýkoľvek terén. Pod kapotou sa ukrýva 6,2-litrový radový šesťvalec výkonom 240 kW (326 koní). Dodáva maximálny krútiaci moment 1300 Nm v rozsahu od 1200 do 1600 otáčok za minútu.

foto: daimler.com

Zetros je k dispozícii s dvoma prevodovkami: štandardná deväťstupňová alebo šesťstupňová automatická. Prevodové pomery s nízkym pomerom a zámky diferenciálov mu poskytujú dobrú priechodnosť v teréne. Celkovo je to fakt poriadne expedičné vozidlo, za ktoré sa bohatí lovci určite nemusia hanbiť. Mercedes cenu Zetrosu nezverejnil, no bude to určite poriadny balík.

foto: daimler.com

zdroj: daimler.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech