Mercedes čoskoro spustí novú službu mesačného predplatného

  • Mercedes-Benz sa nechal inšpirovať svojou konkurenciou.
  • Za istý poplatok si budeš môcť vymieňať autá podľa vlastného uváženia.
pixabay.com
  • Mercedes-Benz sa nechal inšpirovať svojou konkurenciou.
  • Za istý poplatok si budeš môcť vymieňať autá podľa vlastného uváženia.

Mercedes-Benz ako jedna z najprestížnejších značiek nikdy za konkurenciou nezaostávala, mnoho krát práve naopak najviac inovovala. Inak to nie je ani v tomto prípade, kedy Mercedes-Benz kráča v šľapajách konkurencie po vzore Audi, BMW, Porsche či Volva a už o pár týždňov spustí službu s názvom Mercedes-Benz Collection.

Táto nová služba v sebe ukrýva akési predplatné, resp. fixný mesačný poplatok, v rámci ktorého získaš neobmedzenú možnosť striedania vozidiel podľa tebou zvoleného balíčka. Okrem toho získaš mnoho ďalších doplnkových služieb, ako kompletné poistenie, 24/7 asistenciu, servis a služby prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Jednotlivé balíčky ponúknu klasické mestské vozidlá, hybridy, športové modely, modely SUV, ale taktiež aj modely najvyššej triedy. Popri službe Mercedes Collection budú stále k dispozícií aj klasické financovanie alebo leasing.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: collection.mbusa.com

Ak sa pozrieme na konkurečné automobilky, tak napríklad BMW svoju vlastnú službu predplatného ponúka za cca 1 700 € mesačne. Volvo ponúka svoje najlacnejšie modely za cca 500 € mesačne a napr. také Porsche ponúka predplatné od 1 700 do 2 500 €, kde je k dispozícií neobmedzené striedanie luxusných vozidiel.

Mercedes Collection bude dostupné už od júna toho roka, bohužiaľ, zatiaľ len v USA, a to konkrétne v mestách Neshville a Philadelphia. Ak sa služba stretne s úspechom, automobilka plánuje expanziu aj do iných miest, no len v USA. Dôvodom je bezproblémová legislatíva a ochota ľudí platiť si za takúto službu, vďaka čomu má americký trh obrovský potenciál pre úspech tejto ponuky. Pokiaľ ide o európsky trh, tak zatiaľ to v plánoch automobilky nie je, no je len otázkou času, kedy sa dočkáme niečoho podobného aj na starom kontinente či už od Mercedesu alebo inej automobilky.

V porovnaní leasingu s novinkou, ktorú Mercedes predstaví už v júni tohto roku, je ich najväčšou nevýhodou, že je potrebné sa zaviazať na dlhé obdobie, zatiaľ čo Collection bude fungovať na báze „z mesiaca na mesiac“. To v praxi znamená, že od tejto služby bude možné kedykoľvek odstúpiť bez akýchkoľvek poplatkov alebo pokút.

Ďalšou veľkou výhodou predplatného je, že poistenie je súčasťou ceny, a tak ho nie je potrebné uzatvárať samostatne. Ďalej sú tu výhody, ako flexibilita, žiadne dlhodobé viazanie sa, žiadne ručenie iným majetkom a slobodný výber medzi viacerými automobilmi z vybraného balíčka, a to kedykoľvek.

Na záver však musíme podotknúť, že aj napriek veľkému množstvu výhod je na zaplatenie si takejto služby potrebný poriadny balík peňazí, čo však u určitých skupín obyvateľov akéhokoľvek štátu nebude žiadny problém.

zdroj: mbusa.com/mercedes/index;

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech