Metaxa oslávila 130. výročie, pre zberateľov si pripravila limitovanú edíciu

  • Metaxa slávnostne oslávila svoje 130. výročie aj v Bratislave
  • Slovensko patrí medzi jej kľúčové trhy a nechcela ho obísť
  • Jednu z fliaš dokonca venuje do aukcie a výťažok pôjde na dobročinné účely
Costas a moderator
Metaxa
  • Metaxa slávnostne oslávila svoje 130. výročie aj v Bratislave
  • Slovensko patrí medzi jej kľúčové trhy a nechcela ho obísť
  • Jednu z fliaš dokonca venuje do aukcie a výťažok pôjde na dobročinné účely

Príbeh gréckej Metaxy sa začal pred 130 rokmi. V čase keď chuť destilátov nelahodila zmyslom, našiel sa niekto, kto šiel svojou vlastnou cestou a nevzdal sa, kým neobjavil ingrediencie a postup, ktorého výsledkom bol jemný a intenzívny nápoj. Tak ako vtedy, aj teraz má stále čo ponúknuť na objavovanie.

Limitovaná edícia AEN Despina prináša zachované tajomstvo, ale aj majstrovské umenie generácií Metaxa Masterov. Obsah len 130 fliaš opustil pivnice Metaxa a sud číslo 2, aby uzrel svetlo sveta. Aj ty môžeš objaviť, čo všetko skrýva, stačí sa zúčastniť na aukcii tejto výnimočnej zberateľsky vzácnej Metaxy.

Tradícia a dedičstvo Grécka

Osláv spolu s Metaxou spojenie gréckej tradície a nadobudnutých skúseností, ktoré sa odovzdávajú od roku 1888, od čias jej objaviteľa Spyrosa Metaxu, z generácie na generáciu a sú zárukou úspechu.

Keď Spyros v roku 1909 zomrel, jeho opora, manželka Despina, stála pred ťažkým rozhodnutím, či sa postaviť do čela spoločnosti, alebo zostať doma pri rodine. Odhodlala sa pokračovať v manželových šľapajách a prejavila sa ako skutočný vizionár a nadčasová podnikateľka. 

Niečo pre náročných

Pri príležitosti oslavy 130. výročia Metaxy sa bude na Despinu spomínať vo veľkom štýle. V archívnom sude číslo 2 dozrelo niekoľko raritných blendov, z ktorých Metaxa Master Constantinos Raptis pripravil jedinečnú a zberateľsky vzácnu AEN Despina. AEN v preklade znamená „Navždy“, čo nepriamo naznačuje aj životnosť tejto zberateľskej edície.

Fliaš Metaxa AEN Despina je vyrobených len symbolických 130 kusov, pričom každý je označený unikátnym poradovým číslom. Nepi ju, objavuj esencie Metaxy s nádychom divokých kvetov a hľuzoviek. Vôňu s jemným, takmer nepostrehnuteľným, závanom cigary. Chuť s nežnými tónmi duba a pozoruhodne dlhým doznievaním s pikantnou bodkou v závere.

Objavovanie vďaka aukcii

Samotná fľaša je originálnym a cenným kúskom, nakoľko ide o Crystal de Sévres. Je jasné, že zberatelia a milovníci Metaxy by nemali dlho váhať s obohatením svojich zbierok. Posledný kus Metaxa AEN s číslom 130 bude predmetom dražby, ktorá bude prebiehať online na www.alcohol.sk od 1. decembra 2018.

Vyvolávacia cena je na sume 1 888 eur, ktorá odkazuje na rok vzniku tohto unikátneho nápoja. Očakáva sa, že výsledná suma sa vyšplhá až na desiatky tisíc. Keďže na Slo­ven­sku a v Če­chách patrí Me­taxa me­dzi najp­re­dá­va­nej­šie al­ko­ho­lické ná­poje, vý­ťa­žok z auk­cie bude ve­no­vaný aktivitám, ktoré pomôžu zveľadiť nepoznané miesta, aby čo naj­viac ľudí mohlo ob­ja­vo­vať okúz­ľu­júce zá­ku­tia týchto kra­jín.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK