Metropoly V4 sú vlastne Rusko, básni „hlava“ Chersonu. Propaganda vyzýva k útokom na EÚ

  • Ruský kolaborant Kirill Stremousov zverejnil básničku o tom, že zem od Prahy po Sydney je ruská
  • Solovjov zas vyzval k útokom na európske krajiny
Kirill Stremousov recituje, že Praha je ruská
Reprofoto Twitter/Francis Scarr
  • Ruský kolaborant Kirill Stremousov zverejnil básničku o tom, že zem od Prahy po Sydney je ruská
  • Solovjov zas vyzval k útokom na európske krajiny

Veľmi podivuhodné básnické schopnosti predviedol ruský kolaborant Kirill Stremousov, ktorý pôsobí ako zástupca veliteľa Chersonskej vojensko-civilnej správy. Stremousov zverejnil na sociálnych sieťach video, kde recituje básničku, za ktorú by sa nehanbil ani ten najväčší imperialista.

Ruské územie od Prahy po Sydney 

Ruský kolaborant v nej tvrdí, že nielen jednotlivé európske krajiny, ale aj krajiny na iných kontinentoch sú „ruské“.

„Vidím Prahu a Varšavu, Budapešť a Bukurešť. Je to ruská krajina,“ začína menovať najskôr hlavné mestá európskych štátov. V pozadí sa pritom objavujú ilustračné obrázky krajín.

„Vidím pagody Srí lanky, Číny, Kórey tiež. Kdekoľvek šoférujem tank, to všetko je moja milovaná zem,“ recituje ďalej.

Pokračuje k rieke Amazon, Nílu a egyptským pyramídam, ktoré tiež nazýva ruskou zemou a vlasťou.

„V diaľke vidím Washington. Dallas, Texas, som doma. Aké je to potešenie je piť kvas (ruský nápoj) tu – na ruskej zemi,“ pridáva ďalší verš.

Nasleduje austrálska Sydney, kde podľa Stremousova určite hrá ruská hymna v rádiu.

„Indiáni fajčia tabak, delia sa so mnou o fajku. Každý národ miluje nás – Rusov. Sme doma všade,“ uzatvára človek, ktorý je hľadaný ukrajinskou políciou. Politik asi zabudol, že väčšina týchto krajín prijala voči Rusku sankcie a o „milovaní“ nemôže byť v súčasnej situácii ani reč.

Stremousov samotný sa nachádza na sankčnom zozname Európskej únie. Starého kontinentu sa ale nemieni vzdať, v ďalšom príspevku tvrdil, že referendá, aké prebehli v Chersone, sa budú konať po celej Európe a ľudia si vyberú pripojenie k Rusku. 

Nejde však o jediný zvláštny prejav politika, v minulosti sa preslávil videom, na ktorom tvrdil, že „nacisti“ chcú jesť deti.

„Sú pripravení zjesť naše deti, sú pripravení zabíjať. Dnes sú pripravení zničiť všetko živé a všetko ruské ako teroristi,“ povedal v minulosti Stremousov.

Legitímny cieľ? Vojenské základne či výcvikové strediská, tvrdí Solovjov 

Azda najznámejší ruský moderátor Vladimir Solovjov, ktorý sa preslávil tým, že by rád použil jadrové zbrane na európske mestá, znova túžil útočiť na európske územia.

„Možno nastal čas, aby sme chlapíkom na Západe povedali, že základne, na ktorých práve trénujú ukrajinských nacistov, vo Francúzsku, Poľsku, Nemecku a, samozrejme, vo Veľkej Británii, považujeme za legitímne ciele,“ uviedol moderátor, ktorý v minulosti tvrdil, že Ukrajina už žiadnu armádu nemá a teraz za ňu bojujú len zahraniční žoldnieri.

Dodal, že legitímne ciele by mohli byť aj letecké základne v Poľsku alebo Rumunsku, kde prichádza vojenská pomoc zo Spojených štátov alebo Veľkej Británie.

Solovjovo vyhlásenie prichádza v čase, keď sa Európska únia dohodla na výcviku ukrajinských vojakov i špecialistov na jej území. Jediný členský štát európskej dvadsaťsedmičky, ktorý nehlasoval za návrh, bolo Maďarsko. Výcvik by malo dostať 15-tisíc Ukrajincov, uvádza Euronews.

Ide len o prázdne reči, schladil diskutujúci moderátora 

Jeden z hostí, vojenský expert Jevgenij Bužinskij, argumentoval, že takýto zásah na územie Severoatlantickej aliancie (NATO) by znamenal vojnu s Alianciou.

Solovjov sa však nedal odradiť a tvrdil, že americké rakety už na Rusko útočia v Belgorode. Diskutujúci mu dali za pravdu, ale dodali, že formálne tieto zásahy vykonala Ukrajina. Moderátor neskôr navrhol, aby útok na NATO bol vykonaný z územia Ukrajiny a aby ho vykonala „partizánska jednotka“.

70 rokov prezidenta Ruskej federácie Vladimira Putina a jeho „všemocná“ vláda

Diplomat Yaakov Kedmi ho prerušil a povedal mu, že ide len o „prázdne reči“. S diplomatom súhlasili aj ostatní diskutujúci.

„Generálny štáb má plán a viaceré možnosti,“ uzavrel Bužinskij a uviedol, že o tejto veci sa netreba baviť.

Od začiatku vojny tak ide o značný posun. Počas prvých mesiacov ruskej invázie na Ukrajinu Solovjovi spoludiskutujúci nadšene spriadali plány na použitie jadrových zbraní na Európu alebo USA. Teraz čoraz častejšie dochádza medzi moderátormi ruskej štátnej televízie k výmene názorov až hádkam.

Zdroje: Euronews, Twitter/Anton Gerashchenko, archív Startitup

Najnovšie videá

Trendové videá