Michal dal dokopy Harryho Pottera a Miloša Zemana. Virálne video získalo státisíce videní už za pár hodín

  • Slovenský a český internet baví vtipné video prepájajúce svet Harryho Pottera, so svetom Miloša Zemana
  • Stojí za ním videokúzelník Michal Orsava, ktoré kreatívne videá už majú niekoľko miliónov pozretí
veronika
Michal Orsava
  • Slovenský a český internet baví vtipné video prepájajúce svet Harryho Pottera, so svetom Miloša Zemana
  • Stojí za ním videokúzelník Michal Orsava, ktoré kreatívne videá už majú niekoľko miliónov pozretí

Michal Orsava je režisér, scenárista, kreatívec a videokouzelník. Spoločne s tímom ďalších video editorov vytvára komerčné videá všetkého druhu. Vo voľnom čase sa zaoberá tvorbou autorských virálnych videí, ktoré už pobavili milióny ľudí v Čechách na Slovensku, aj vo svete.

„Prvé videá som začal robiť už na škole. Bol to však len taký koníček. Ani som nevedel, že to bude mať úspech. Keď som potom vypustil prvé video, bol som práve v zahraničí, hovoril som si, no tak pár ľudí to asi uvidí. A následne sa spustila neuveriteľná mediálna masáž. Od tej doby som vedel, že to má cenu,“ hovorí Michal.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Michal Orsava

Michal tvorí veci inak, originálne. „Mojím cieľom je zaujať divákov originálnou formou. Zároveň chcem dokázať, že aj v komerčnom sektore sa dajú vytvárať zábavné a nezabudnuteľné videá. Dôležité je aj nezabúdať, že práve video patrí medzi najsilnejšie propagačné nástroje,“ dodáva Michal.

Michal Orsava predstavil pred Vianocami novinku, ktorá zarezonovala nielen medzi jeho fanúšikmi na Youtube. Svojim priaznivcom pripravil pod stromček v skutku veľkolepé fantasy video. Harry Potter s priateľmi v ňom vyrážajú do Prahy, kde sa stretnú s Milošom Zemanom a Andrejom Babišom, čo je samo o sebe zjav, aký sa len tak bežne nevidí.

Vo videu, ktoré je na 25. mieste v kategórii trendy a má 265 792 zhliadnutí za dva dni, príde k niekoľkým súbojov. Zaznejú v ňom aj autentické dobové výrokov, ktoré v súvislosti s potterovským čarovným svetom naberú celkom nový význam. Chýbať pochopiteľne nebude celá škála popkultúrnych narážok na tuzemské reálie ako aj a ďalšie drobné vtipy miešajúce lokálnu politiku a potterovský svet.

Michal Orsava už niekoľkokrát dokázal, že má zmysel pre humor aj videami, medzi ktoré patrí napríklad: Návrat do budúcnosti s 1,5 milióna zhliadnutiami, Sám Doma s Donaldom Trumpom s 3 miliónmi zhliadnutiami a v neposlednom rade Knight Rider na D1 s 2 miliónmi zhliadnutiami.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech