Michal predstavil inovatívny projekt. Home officu dá úplne nový rozmer

  • Práca z domu môže byť pohodlnejšia, než by si si mohol myslieť
  • Space up je nový projekt, ktorý ti zabezpečí komfort kancelárie, kdekoľvek sa rozhodneš
Space up
Space up
  • Práca z domu môže byť pohodlnejšia, než by si si mohol myslieť
  • Space up je nový projekt, ktorý ti zabezpečí komfort kancelárie, kdekoľvek sa rozhodneš

Dvoch kamarátov pandémia inšpirovala k založeniu nového biznisu. Spoločne našli spôsob, ako pre ľudí vytvoriť plnohodnotný workplace, ktorý sa zmestí aj do skromného bytu a neprekáža, akonáhle má človek odpracované.

Zároveň ide o dizajnový kúsok, ktorý upúta každú návštevu. Cieľom je, aby tento lokálny výrobok zmenil, no najmä vylepšil spôsob, akým ľudia pracujú zo svojich domovov.

d3
zdroj: Space up

Za projektom stoja Michal a Vašek, ktorý sa už roky pohybujú vo svete nábytku. Space up je ich prvý projekt, ktorým chcú zanechať stopu a predstaviť nové poňatie home office.

„Sme dvaja z mnohých, ktorí sa pri lockdownoch ocitli doma v improvizovaných kanceláriách, ktorí si od začiatku hovorili, že to predsa musí ísť lepšie. Chceme pracovať z domu, ale zároveň nás nebaví kriviť si chrbát pri konferenčných stolíkoch pri sedení na gauči.“

d5
zdroj: Space up

„Chceme byť organizovaní a pracovať plnohodnotne. Zároveň ale v domovoch nemáme miesta nazvyš, každý meter musí byť využitý bezo zvyšku.“

Preto vytvorili space up. Je to vlastne akási minimalistická pracovná plocha, kde má všetko potrebné svoje miesto, či už je to laptop, zápisník alebo hrnček s kávou.

Kvalitné použité materiály a ručná výroba sú zárukou, že nábytok vydrží aj ostrejšiu výmenu názorov pri porade. Vďaka šikovnému baleniu ho zvládneš namontovať počas pauzy na obed a keď ho zatvoríš, stane sa z neho nenápadný dizajnový spoločník.

d2
zdroj: Space up

Michal vysvetľuje, že pandémia jasne ukázala, že pracovať z domu neznamená pracovať napoly. Že výkony môžeme podávať, aj keď práve nie sme zatvorení v kancelárii. Ale hoci doma je doma, niečo tomu chýba: miesto na prácu, kde bude všetko po ruke. 

  • Inovácia pre prácu z domu: Home office je novou normou. Málokto sa však zamýšľa, ako tomu prispôsobiť samotné domovy, zvlášť keď v nich nie je miesta nazvyš. Minimalistický dizajn space up je prelom v riešení pracovného priestoru, ktorý umožňuje pri práci z domu podávať kvalitné výkony, ale zároveň sa cítiť dobre. Jednoducho ako doma.

Space up
zdroj: Space up

„Space up sme vymysleli, aby ste aj pri home office mali všetok komfort svojej kancelárie – ale doma a bez obmedzenia. Potrebujeme však vašu pomoc, aby sme mohli projektu vdýchnuť život. Aby sme hneď od začiatku nemuseli robiť kompromisy a mohli vám dať space up taký, aký si zaslúžite. Poctivý výrobok, ktorý zmení spôsob, ako pracujete z domu.“

Space up
zdroj: Space up

Dvaja inovátori nadväzujú na dlhoročnú tradíciu výroby nábytku, ktorú pandémia tak tvrdo zasiahla. Veľa šikovných rúk sa ocitlo bez práce, akonáhle zavreli veľtrhy a výstavy.

Aj touto formou by chceli tento tradičný priemysel podporiť. Space up je lokálny produkt, ktorý môžeš aktuálne podporiť aj v crowdfundingovej kampani.

„Je nám jasné, že nie každý si môže dovoliť projekt podporiť finančne, aj keď sa mu práve páči. Úplne to chápeme – a preto budeme veľmi radi a vďační, keď o nás dáte vedieť ostatným. Stačí mail, telefón alebo čokoľvek ďalšie, ako náš projekt zdieľať s čo najviac ľuďmi. A verte, že nám to veľmi pomôže.“

Ambíciou je vyzbierať niečo cez 8 000 eur. Do konca kampane zostáva 10 dní, pričom je naplnená na 25 %. 

Zdroje: space up, HitHit

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá