Najpohodlnejšie štúdium jazyka? Duolingo

  • Ešte si pamätáme, aké to bolo v škole. Učiteľka nám diktovala vety, my sme prekladali a učili sa nemčinu, angličtinu alebo iný jazyk. Pravdepodobne sa to stále takto robí. Duolingo však dokazuje, že sa to dá aj inak.
image_1394924278.jpeg
  • Ešte si pamätáme, aké to bolo v škole. Učiteľka nám diktovala vety, my sme prekladali a učili sa nemčinu, angličtinu alebo iný jazyk. Pravdepodobne sa to stále takto robí. Duolingo však dokazuje, že sa to dá aj inak.

 

V novembri 2011 spustila skupina nadšencov na čele s Luis von Ahnom (inak tvorcom reCaptcha) a Saverinom Hackerom webovú službu Duolingo. Už z názvu je jasné, že vám má pomáhať vo výučbe nových jazykov.

 Po registrácii si vyberiete zo šiestich jazykov – anglický, nemecký, španielsky, taliansky portugalský alebo francúzsky. Jeden z nich slúži ako váš odrazový mostík pre ostatné. To znamená, že pre Slovákov je ovládanie aspoň angličtiny (alebo iného jazkyka) nevyhnutnosťou.

 

 

Po prihlásení sa môžete začať učiť. Buď dopĺňate vety alebo slová, prípadne vyberáte z viacerých možností. Čo je na tom ale motivujúce? Každý užívateľ  získava body a postupuje do rôznych levelov. Tak má pocit, akoby hral hru. Zároveň môže svoje výsledky zdieľať a súperiť tak s inými.

 Pomerne podstatná informácia je, že appka je zadarmo. A naozaj zadarmo, bez reklám. V čom teda spočíva unikátny biznis model Duolinga? Ak niekto chce preložiť webstránku, pošle ju tímu z Duolingo. Tí pôvodný text využijú v aplikácii pre študentov. To znamená, že študenti sa síce učia, no preklad je reálny, pre existujúci web. Za preklad potom zadávateľ zaplatí.

 

zdroj: duolingo.com

 

Duolingo funguje tak na smartfónoch ako aj na tabletoch a desktopoch. Do startupu investovali také osobnosti ako Ashton Kutcher či Tim Ferris. Títo poskytli svoje investície ešte v prvej sérií fundingu v roku 2011. Február tohto roku priniesol už sériu C so sumou 20 miliónov USD. Stálym investorom do Duolinga je venutre capital firma Union Square Ventures. Tá sa zúčastnila všetkých troch kôl financovnia.

 Na záver ostáva povedať už len dve veci. Apple vyhlásil Duolingo za appku roka 2013 a pokiaľ vám váš jazyk v tejto appke chýba, kontaktujte Duolingo Incubator.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech