Michal Vitkovič je najlepším geografom na svete. Na olympiáde v Belehrade získal zlato

  • Slováci nevíťazia len v športe, ale aj vo vedomostiach. Po množstve tohtoročných športových úspechov tu máme jeden naozaj unikátny - zlato zo svetovej geografickej olympiády!
collagewef
wikipedia.org, archív Michala Vitkoviča
  • Slováci nevíťazia len v športe, ale aj vo vedomostiach. Po množstve tohtoročných športových úspechov tu máme jeden naozaj unikátny - zlato zo svetovej geografickej olympiády!

Mladý Slovák Michal Vitkovič pochádza z Kozároviec a ešte predtým, ako nadobro zamával levickému gymnáziu, zúčastnil sa medzinárodnej geografickej olympiády iGeo. Tá sa tento rok konala v hlavnom meste Srbska v Belehrade a skladala sa z písomnej, terénnej a multimediálnej časti. Michal nielen, že už účasťou reprezentoval našu krajinu, ale dokonca porazil všetkých 140 študentov z celého sveta! Za svoje úžasné vedomosti získal zlato a stal sa tak najlepším geografom na svete. Informoval o tom denník My Levice.

Nešlo však o prvý úspech tohto študenta v geografii. Michal totiž už vlani na geografickej olympiáde v Číne získal medialu, no „len“ bronzovú. Tento rok tak prekonal samého seba a dokázal, že na tomto svete naozaj nič nie je nemožné. Tento šikovný študent, ktorý práve začína štúdium architektúry na brnianskej univerzite VUT, je dôkazom, že keď ti nechýba nadšenie, nepotrebuješ stráviť nad knihami celé dni a noci. Geografiu a celkovo objavovanie a učenie sa nových vecí miluje.

Svoju účasť na olympiáde si užil nehľadiac na tento skvelý úspech. Spoznal množstvo podobne orientovaných mladých ľudí z celého sveta, ale počas tejto aj predošlých olympiád precestoval ďalší kúsok Zeme. Michal tak ide pozitívnym príkladom, že štúdium naozaj nemusí byť spojené s utrpením a negativitou, ale naopak dokáže život mladého človeka neskutočne obohatiť. Nepochybne môže takáto výhra pomôcť aj v budúcnosti pri budovaní kariéry.

Michalovi gratulujeme za úžasnú reprezentáciu Slovenska a držíme palce v ďalších úspechoch. :)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá