Mick Schumacher bol obvinený z rasizmu. Dôvod, pre ktorý sa tak stalo, je bizarný

  • Na mladého pretekára sa spustila vlna kritiky po tom, čo sa odmietol vyjadriť k aktivizmu svojho kolegu
  • Svoje mlčanie však neskôr oľutoval a k problému sa vyjadril na sociálnej sieti
Screenshot/Instagram/Mick Schumacher
  • Na mladého pretekára sa spustila vlna kritiky po tom, čo sa odmietol vyjadriť k aktivizmu svojho kolegu
  • Svoje mlčanie však neskôr oľutoval a k problému sa vyjadril na sociálnej sieti

Minulý piatok mal byť pre pretekára Micka Schumachera špeciálny. V rámci príprav mu mala byť prvýkrát prispôsobená na mieru robená sedačka jeho pretekárskeho automobilu. Netrvalo dlho a nálada 22-ročného pretekára sa výrazne zhoršila, keďže musel vyvrátiť obvinenie z rasizmu. Zaujímavosťou je, že nič nepovedal.

Počas rozhovoru s talianskym magazínom La Stampa bol požiadaný o názor na aktivizmus jeho kolegu Lewisa Hamiltona. 36-ročný Brit bojuje za práva menšín, proti rasizmu a dokonca aj proti klimatickým zmenám. Počas poslednej sezóny podporoval hnutie Black Lives Matter tým, že pred každou veľkou cenou pokľakol. 

Zdržal sa komentára

Hoci má syn legendárneho pilota len 21 rokov, mnohí ho považujú za mediálne zdatného. Na otázku redaktora magazínu tak odmietol odpovedať. Jednoducho sa rozhodol, že na otázku odmietne odpovedať.

Hovorí sa, že mlčať je zlato, no na mladého pretekára sa spustila vlna kritiky. Aktivisti ho označili za rasistu. Nebol by ním, keby povedal, že aktivity svojho kolegu podporuje. Veľmi rýchlo sa tak stal ďalším pretekárom na druhej strane, aj keď sám nevie prečo. 

Za rasistu však nie je považovaný iba on. Stačí si spomenúť na poslednú pretekársku sezónu, počas ktorej Hamilton vyzýval ostatných pilotov, aby s ním pokľakli. Niektorí to odmietli a automaticky sa z nich stali rasisti. Je potrebné dodať, že išlo o prejav ich slobodnej vôle, ktorý nemá s rasizmom nič spoločné.

Ospravedlnenie na sociálnej sieti

Schumacher mladší si veľmi rýchlo uvedomil, že obvinenie mu môže skaziť reputáciu, a tak sa rozhodol ospravedlniť sa. Na sociálnu sieť napísal, že jeho vyhlásenie bolo vytrhnuté z kontextu. Zároveň dodal, že je proti všetkým formám nespravodlivosti a nerovnosti a boj proti rasizmu podporuje.

Redaktor magazínu sa pýtal aj na otca pretekára, ktorý v roku 2013 počas lyžovania v Alpách utrpel vážny úraz hlavy. Mick však vysvetlil, že ide o súkromnú záležitosť a redaktora požiadal, aby sa pýtal na motošport. 

Zdroj: Autoforum.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech