Microsoft šokoval svet biznisu. Zamestnanci dostali večný home office. Má to ale háčik

  • Ak sa zamestnanec rozhodne pracovať z iného štátu či krajiny, bude tomu zodpovedať aj jeho mzda
  • Zamestnanci softvérového gigantu doteraz mohli pracovať z domu maximálne 50 percent času
APPS 1
Microsoft
  • Ak sa zamestnanec rozhodne pracovať z iného štátu či krajiny, bude tomu zodpovedať aj jeho mzda
  • Zamestnanci softvérového gigantu doteraz mohli pracovať z domu maximálne 50 percent času

Na Slovensku by sme to nazvali home office bez hraníc. Zamestnanci softvérového kolosu Microsoft majú po novom dovolené pracovať z domu, alebo z akéhokoľvek miesta na Zemi aj celú pracovnú dobu. Povolenie sa však týka len zamestnancov, ktorých prítomnosť nie je nevyhnutná. Informoval o tom Microsoft.

Portál The Verge ale upozorňuje, že to nie je také jednoduché. Ak sa zamestnanec rozhodne pracovať inde, bude tomu zodpovedať aj jeho mzda. Tú má Microsoft v každom regióne sveta inú. Ak by sa napríklad zamestnanec chcel premiestniť zo Seattlu na Slovensko, nedostane americký, ale slovenský plat zodpovedajúci jeho pozícii.

VEĽKÝ PREHĽAD: Vedci zistili, ktoré rúško ťa ochráni najlepšie. Niektoré sú reálne nebezpečné

Zamestnanci Microsoftu doteraz mohli pracovať doma len do 50 percent pracovného času v týždni, aj to museli schváliť ich nadriadení. Po novom si zamestnanci sami môžu určiť, že chcú pracovať mimo kancelárie v Seattli, toto rozhodnutie však bude permanentné a prakticky o svoj stôl prídu. Naďalej však môžu využívať voľné stoly, ktoré má Microsoft k dispozícii aj dnes.

Microsoft už od začiatku epidémie koronavírusu v USA poslal zamestnancov pracovať domov. Ich návrat za pracovné stoly bol naplánovaný na január 2021, no pravdepodobne to bude neskôr. Časť zamestnancov sa zrejme zo svojich domácich kancelárií nevráti vôbec.

Prácu z domu dnes využíva väčšina firiem, ktoré takto dokážu fungovať. Doma môžu byť napríklad zamestnanci Facebooku, či časť zamestnancov Applu.

Zdroje: Microsoft, TheVerge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK