Miešané vajíčka si vychutnáš pri alpake. Podnik v Bratislave má raňajky, aké inde nezažiješ

  • Ak chceš absolvovať raňajky so zážitkom, aký inde nedostaneš, máme pre teba super tip
  • Zavítaj do bratislavského bistra Bite&Byte, kde na teba čaká top jedlo a prítulné alpaky
Bite&Byte
Bite&Byte
  • Ak chceš absolvovať raňajky so zážitkom, aký inde nedostaneš, máme pre teba super tip
  • Zavítaj do bratislavského bistra Bite&Byte, kde na teba čaká top jedlo a prítulné alpaky

Za projektom holistického konceptu Bite&Byte stoja dvaja inovátori a podnikatelia – Filip Štefanička a Samuel Pokorný. Už niekoľko rokov im v gastre chýbala transparentnosť a možnosť upravovať si jedlá podľa individuálnych potrieb.

Vnímali potrebu vytvoriť priestor, ktorý berie ohľad na ľudí s rôznymi potravinovými intoleranciami, alergiami a stravovacími preferenciami, aby sa aj títo ľudia vedeli plnohodnotne a kvalitne stravovať, a to aj počas pracovnej doby. A preto vznikol Bite&Byte, ktorý nájdeš na Plynárenskej ulici 3E v Bratislave.

Teraz sa rozhodli opäť začať podávať ich raňajky, ktoré si môžeš dokonca objednať priamo z domu a prísť si ich sem vyzdvihnúť alebo zjesť, a to v pondelok až v piatok.

Bite&Byte ponúka raňajky, aké nezažiješ nikde inde na Slovensku

„Raňajky sme už v minulosti našim hosťom poskytovali a na nejaký čas sme ich stiahli práve preto, aby sme ich doladili a naštartovali ich v súčasnej variabilite s ‚mäkučko-jemnučkou’ pridanou hodnotou, ktorú nemá nikto. To, s akou, čiastočne prezradíme, ale prečítať si, neznamená zažiť.“

Pracovné – priateľské – rodinné raňajky, aj keď s nepozvaným hosťom, očaria úplne všetkých.

„Skvelá dostupnosť, bezproblémové bezplatné parkovanie na pár krokov od Bite&Byte, optimálny čas servírovania od 08:00 hod. do 10:00 hod., no a v neposlednom rade ponuka úplne pre všetkých všežravcov a aj alergikov.“

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Soňa Štefková (@soni.ste)

V Bite&Byte si čokoľvek, a teda aj raňajky, môžeš objednať aj cez aplikáciu, čo znamená, že v čase príchodu sú pripravené na stole. Ušetríš tak tú najvzácnejšiu komoditu – čas.

„Chuť, variabilita a pestrosť sú rovnako výnimočné. K tomu už len ‚Bon appetit’. Nie nadarmo sa hovorí, 100 ľudí, 100 chutí, no a v našom prípade to môžeme hravo rozšíriť o ‚všetko alebo nič’.“

Ako hovorí sám spolumajiteľ Filip: „Niekto psíky, mačky, myši, rybičky, potkany, hady, kone a iné zvieratká… no a ja alpaky, ktoré sú súčasťou mojej rodiny. Moja druhá rodina je aj Bite&Byte, a preto alpaky, o ktoré sa starám na farme, sú okrem svojho prirodzeného priestoru aj súčasťou Bite&Byte.“

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Bite&Byte (@biteandbyte)

Nápad podľa jeho slov vznikol prirodzene a impulzívne počas jedného z natáčaní video pozvánky na event o cestovaní, ktorého obsahom bude prezentovať najväčšie bizarnosti počas cestovania po svete.

„Vzhľadom k tomu, že ja ich chovám mimoriadne kontaktným spôsobom, je možné realizovať túto novinku raňajkovej bizarnosti u nás. Treba si dať pozor na jednu vec. Alpaka je tvor bylinožravý, tak si dávajte pozor na to, aby to, čo si objednáte, vám aj zostalo na tanieri.“

Vysvetľuje, že alpaky sú veľmi čistotné a zaujímavé zvieratá a pri osobnom prístupe sú z nich priateľskí a veľmi milí domáci miláčikovia.

Na Slovensku je podľa Filipa alpaka veľmi neštandardné zviera, ale pokiaľ človek zistí, ako priateľsky sa správajú, tak si ch zamiluje.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Bite&Byte (@biteandbyte)

„To sa stalo aj mne. Vzhľadom na to, že pre naše alpaky je ľudská prítomnosť prirodzená, je možné sa s nimi aj odfotiť, čo každému hosťovi vyčarí úsmev na tvári, naplní ho energiou a láskou. My tento čas nemeriame.“

Tvrdí, že hosťom chcú ponúknuť zážitok spojený s týmto jedinečným aspektom. „Citlivosť sa v žiadnom prípade nestráca a náš pocit a možnosti nám napovedia, kedy a o koľko alpák členov bude naša rodina počas raňajok rozšírená.“

Objasňuje, že alpaky vytvoria jedinečnú atmosféru raňajok a keď príde čas na ich prirodzené prostredie, tak ich opäť prevezú na farmu.

Koncept Bite&Byte navyše pripravuje pre všetkých hostí veľa noviniek, ktoré sú a aj naďalej budú minimálne o niekoľko krokov vpred než klasická gastro ponuka, ktorá je na trhu.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Bite&Byte (@biteandbyte)

Neustále tu pracujú na vývoji nadčasovej aplikácie a sviežej ponuke tak, aby sa neprestali približovať všetkým, ktorým záleží na svojom zdraví a sledovaní nutričných hodnôt jedál.

„Nezabúdame na nikoho z prostredia zákazníkov. Náš záujem a samotná ponuka bude vždy postavená tak, aby sa výnimočnosť nášho konceptu Bite&Byte nestratila a bola nadčasová.“

Všetko aktuálne vždy nájdeš na biteandbyte.sk alebo v ich aplikácii. Podnik sa zároveň orientuje aj na eventy, ktoré sú o vzdelávaní, rozšírení obzoru v rôznych oblastiach zdravia, výživy, spoločenského, kultúrneho a športového diania.

Ich obsah odovzdáva zaujímavé informácie a garantuje, že hosť odchádza informačne obohatený o nové, zaujímavé a mnohokrát dôležité informácie. V neposlednom rade si vychutná i gastro zážitok pod taktovkou tímu Bite&Byte.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Bite&Byte (@biteandbyte)

Filip vysvetľuje, že ich výhodou je to, že pracovný tím Bite&Byte pracuje ako jeden organizmus, ako jedna rodina so vzájomnou podporou všetkých členov, ktorým záleží na tejto značke. „Sme presvedčení o tom, že iba spoločným úsilím sa nám podarí dosiahnuť naše ciele.“

„Vnímame jedlo a nápoje ako nástroje na zlepšenie kvality života. Našou misiou je zmeniť spôsob často nezdravého stravovania, ktoré má na svedomí aj malá flexibilita trhu a nedostatočné prispôsobenie gastro prevádzok individuálnym potrebám ľudí.“

V tomto bistre chcú zákazníkom ponúknuť možnosť stravovať sa kvalitne a zdravo. Upraviť si ponuku jedla a nápojov môžu tak, aby spĺňali potreby každého.

Cieľom je tiež byť maximálne transparentní zobrazením kompletného zloženia, nutričných hodnôt a vhodnosti podľa výberu jeho intolerancií.

„To všetko aj pomocou nášho špeciálneho gastro systému, našich odborníkov a našej vlastnej mobilnej aplikácie, cez ktorú si vie objednať, vybrať špeciálny variant, upraviť zloženie a aj zaplatiť,“ dodáva Filip.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá