Miesto pre zábavu s priateľmi, čítanie kníh a sledovanie TV. Zariaďte si svoju obývačku podla svojich predstáv

Snímka obrazovky 2020-09-04 o 7.57.15

Miesto pre zábavu s priateľmi, čítanie kníh a sledovanie TV. Zariaďte si svoju obývačku podla svojich predstáv.

Obývačka je jednou z najdôležitejších miestností každého domova. Je priestorom, kde môžete oddychovať, stretávať sa s rodinou či s priateľmi a spoločne si užívať príjemné chvíle. Je dôležité zariadiť ju tak, aby v nej nechýbalo nič podstatné a potrebné.

Obývačka ako centrum vášho domova

Obývacia izba zvykne byť jednou z najväčších miestností v dome či byte a zároveň je jednou z prvých, ktoré ľudia vidia, keď k vám prídu. Zariaďovanie tejto miestnosti sa môže zdať na prvý pohľad pomerne náročné, no stačí sa držať niekoľkých krokov.

Základom je rovnováha a harmónia medzi fyzickými predmetmi, ako je nábytok, a kľúčovými štruktúrnymi prvkami, ako sú steny či okná. Vytvorte si obývačku, v ktorej sa budete cítiť príjemne nielen vy, ale aj vaši hostia. Preferujete klasický štýl alebo dávate prednosť skôr modernému štýlu?

Na najväčšom eshope s nábytkom na Slovensku NovýNábytok.sk nájdete širokú ponuku nábytku, vďaka ktorému bude vaša obývačka vyzerať štýlovo a podľa vašich predstáv. 

Obývacia stena je základ

Pri zariaďovaní obývačky je jedným z prvých krokov tvorba plánu a rozmiestnenie jednotlivých kusov nábytku. Napriek tomu, že ide o pomerne náročnú úlohu, pretože budete limitovaní veľkosťou nábytku a rozmermi priestoru, nie je dobré uponáhľať to. Začnite ústredným kúskom, ktorý je v prípade obývacej izby pravdepodobne sedačka.

Keď viete, kam bude smerovať, môžete začať s ukladaním ďalších kusov nábytku. Najväčšie predmety umiestnite po obvode miestnosti, aby ste nevytvárali zbytočné vizuálne či fyzické bloky. Popri sedačke je určite aj obývacia stena jednou z hlavných súčastí správne zariadenej obývačky. Tá poskytne dostatok priestoru na to, čo potrebujete schovať a aj na to, čo chcete mať vystavené. Keďže obývacia stena tvorí jednu z hlavných súčastí každej obývačky, nemali by ste jej voľbu brať na ľahkú váhu.

Na NovýNábytok.sk nájdete veľký výber obývacích stien rôznych prevedení a farebných kombinácií. Od moderných zostáv s pútavým dizajnom a osvetlením, ktoré očaria aj v noci, až po klasické drevené obývacie steny.

Stačí si vybrať tú, ktorá sa vám hodí do vašej obývačky a zároveň ponúka dostatok úložného priestoru, ktorého nikdy nie je dosť.

TV stolík nesmie chýbať

V obývačke by nemal chýbať ani televízor. Súhlasíte? Obývacia izba totiž nie je len miestom stretávaní sa s rodinou či priateľmi, ale aj oázou pokoja a oddychu. Príjemný seriál či film vám to určite dokážu zabezpečiť. Pri výbere TV stolíka by ste mali myslieť na jeho praktické využitie, ale rovnako aj na to, aby ladil so zvyškom interiéru.

Na NovýNábytok.sk nájdete TV stolík v rôznom prevedení, od moderných minimalistických až po tradičné rustikálne. Určite vás jednotlivé stolíky zaujmú nielen svojím prevedením, ale rovnako aj lákavými a výhodnými cenami. 

TIP NA ZÁVER: Ak chcete urobiť miestnosť príťažlivejšou, skombinujte textúry rôznych materiálov, ako je drevo, kov, vlna, hodváb a sklo. Siahnite po materiáloch, ktoré vyzerajú vkusne a zároveň sú príjemné na dotyk.

Nezabudnite popri jednotlivých kusoch nábytku ani na doplnky. Vankúše, obrazy či vázy dotvoria atmosféru vašej obývačky a aj vďaka nim sa tam budete cítiť príjemne nielen vy, ale určite aj vaši blízki. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK