Migréna je väčší problém, než si vieš predstaviť. Dotýka sa obrovského množstva ľudí

  • Migréna je problém, ktorý trápi značnú časť populácie
  • Až 1 miliarda svetovej populácie trpí migrénami
  • Slovensko organizuje udalosť, ktorej cieľom je ľuďom s migrénou pomôcť
vinicius-amano-791994-unsplash
Flickr
  • Migréna je problém, ktorý trápi značnú časť populácie
  • Až 1 miliarda svetovej populácie trpí migrénami
  • Slovensko organizuje udalosť, ktorej cieľom je ľuďom s migrénou pomôcť

Podľa European Brain Council migrénou trpí až 11 % svetovej populácie. Náklady na jej liečbu v Európe sa ročne vyšplhajú do výšky 27 miliard eur. Je to 3. najrozšírenejšia choroba na svete. Predstav si, že všetky tvoje vnemy sú na steroidoch. Keď zatrúbi auto máš pocit, že počuješ varovnú sirénu. Pred očami sa ti zjavujú čierne body alebo svet vidíš rozmazane. Vlastný tlkot srdca ti príde ako keby ti niekto bubnoval pri hlave. Potom na teba dolahne únava, podrážedenie a nevieš sa ani sústrediť . Cítiš sa ako keby si viedol boxerský zápas proti vlastnému telu, ktoré sa ti snaží dať knockout. Presne tak sa cítia ľudia, ktorí trpia migrénou

Ako môžeš pomôcť?

Čo ak si génius, v ktorom sa skrýva riešenie tejto hádanky? Je tu udalosť, ktorá sa venuje práve tejto problematike. Možno si zachytil, že na Slovensku sa rozbehli hackathony a toto je prvý, ktorý má čisto medicínske zameranie a jeho cieľom je pomôcť ľuďom s migrénou. Ak si myslíš, že na to, aby si mohol ponúknuť svoje riešenia potrebuješ byť ITčkár alebo nebodaj developer, nie je tomu tak. Zapojiť sa môžeš aj keď si kreativec s výborným nápadom. 

Nápad, to je to kľúčové slovo. Nemusí byť miliónový, ale mal by pomôcť ľuďom, ktorí trpia migrénami. Realizácia je už na tebe. Môžeš vymyslieť aplikáciu či kampaň, alebo to môžeš riešiť úplne iným spôsobom. Ak chceš pomôcku pri vymýšlaní tvojho prototypu, maj na pamäti cieľ tohoto podujatia, a to zvýšenie povedomia verejnosti o migréne a pomoc pacientom s týmto ochorením. Koniec koncov, ide hlavne o to uľahčiť život ľuďom s migrénou.

 

Prihlásiť sa môžeš ako jednotlivec a následne ťa priradia do tímu, alebo si tím môžeš vyskladať sám a prihlásiť sa ako celok. Ten môže byť rôznorodý, môže tam byť ITčkár, sestrička, kreativec, fyzik alebo lekár. Akú formu riešenie naberie bude už čisto na tebe.  Pre úspešných riešiteľov je pripravená hlavná cena vo forme atraktívnej finančnej výhry a ostatní účastníci získajú vecné ceny.

Ale to nie je všetko. Ak presvedčíš porotu, že práve tvoje riešenie má najväčší potenciál, môžeš tešiť na dlhodobú spoluprácu pri jeho vývoji. Netreba to brať na ľahkú váhu, keďže takáto spolupráca ti môže otvoriť dvere do sveta.  Znie to lákavo? Cítiš sa na #hackathonmigrena? Ak si odpovedal áno, tak neváhaj a registruj sa čo najskôr! Máš posledný deň na registráciu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech