Miki Plichta: Na LinkedIne zatiaľ hoaxy nie sú. Je to relevantná sociálna sieť pre solventnejších

  • Ako funguje LinkedIn a prečo je to dnes najdôveryhodnejšia sociálna sieť?
  • Čo vďaka tejto platforme získajú firmy a čo zamestnanci?
Miki Plichta
  • Ako funguje LinkedIn a prečo je to dnes najdôveryhodnejšia sociálna sieť?
  • Čo vďaka tejto platforme získajú firmy a čo zamestnanci?

LinkedIn je sociálna sieť, ktorá sa zameriava na profesionálov a ľudí, ktorí si hľadajú prácu – alebo o tej svojej radi rozprávajú a chcú prezentovať svoje služby a produkty.

Čoraz viac sa však hovorí aj o tom, ako LinkedInu dokáže pomáhať firmám získavať nové zákazky či potenciálnych zákazníkov.

Jedným z najväčších „influencerov“ na slovenskom LinkedIne je aj Miki Plichta, ktorý má dnes takmer 15-tisíc followerov. Startitup sa s ním rozprával o platforme, ako funguje a ako pomáha firmám či zamestnancom. Ako sám hovorí, LinkedIn je pre ľudí, ktorí chcú od života niečo viac a zaujíma ich komunita profesionálov. 

Aké postavenie má dnes LinkedIn vo svete sociálnych sietí?

Podľa Business Intelligence je LinkedIn dlhodobo považovaný za najdôveryhodnejšiu sociálnu sieť na svete. V dobe hoaxov, fake news či hate speechu je tu sociálna sieť, ktorá si zachovala pôvodný zámer a relevanciu. A to je prepájanie profesionálov.

LinkedIn priťahuje solventnejších ľudí z väčších miest, s lepším vzdelaním. Trávia tam čas tí, ktorí by sa radi mali lepšie, ale skutočne pre to chcú aj niečo spraviť.

Ako presne zarába LinkedIn? Aký je jeho biznis plán?

To najcennejšie, čím LinkedIn disponuje, sú dáta. Žiadna iná sieť nevlastní tak podrobné informácie o vašom pracovnom živote.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá