Miliardár a zakladateľ Twitter-u daruje takmer tretinu svojho majetku na boj proti koronavírusu

  • Jack Dorsey venuje 1 miliardu dolárov zo svojho podielu v platobnej spoločnosti Square Inc., ktorú spoluzaložil
  • Jeho cieľom je pomôcť pri financovaní úsilia v boji proti pandémii koronavírusu
jacko
wikipedia.org
  • Jack Dorsey venuje 1 miliardu dolárov zo svojho podielu v platobnej spoločnosti Square Inc., ktorú spoluzaložil
  • Jeho cieľom je pomôcť pri financovaní úsilia v boji proti pandémii koronavírusu

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Twitter Jack Dorsey prisľúbil, že venuje takmer tretinu svojho majetku do nového fondu Smart Small. Peniaze majú ihneď putovať aj do aktivít, na zmiernenie pandémie koronavírusu. Financie majú byť časom využité aj na vzdelávanie mladých žien a suplovanie základného príjmu.

Celkové imanie Dorseyho podľa Bloomberg Billionaires Index momentálne predstavuje približne 3,9 miliardy dolárov. Peniaze má uložené prevažne v akciách firmy Twitter ako aj v digitálnej platobnej spoločnosti Square, ktorú taktiež spoluzakladal. Práve akcie spoločnosti Square v hodnote 1 miliardy dolárov dáva ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.  Dorsey sa vyjadril, že ide o približne 28 % z jeho majetku. Prvých 100 000 dolárov, pôjde do Amerického potravinového fondu, ktorý poskytne jedlo tým, ktorých zasiahol koronavírus. 

Zatiaľ čo iní miliardári oznámili, že na boj proti pandémii a očakávanej ekonomickej kríze prispejú značnými sumami, Dorseyov prísľub je zďaleka najštedrejší.

Jeff Bezos, najbohatší človek na svete venuje spoločnosti Feeding America 100 miliónov dolárov. Michael a Susan Dell sa zaviazali poslať ďalších 100 miliónov dolárov na globálne úsilie o zastavenie koronakŕizy, zatiaľ čo nadácia Bill & Melinda Gates prisľúbila podobnú sumu na vývoj vakcíny.

Do boja proti pandémii sa púšťa aj niekoľko ďalších technologických gigantov. Spoločnosť Google minulý mesiac vyčlenila 800 miliónov dolárov pre malé podniky a zdravotnícke organizácie, ide najmä o reklamný priestor zadarmo. 

Podobnú stratégiu prijal aj Facebook, ktorý v spolupráci s globálnymi autoritami bojuje na svojich platformách proti dezinformáciám týkajúcich sa koronavírusu. SoftBank a Alibaba zase darujú zdravotníckym pracovníkom milióny respiračných masiek.

Zdroj: twitter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK