Miliardár Abramovič vypustil na vodu svoju superjachtu. Ponúka rozprávkový luxus a je najsilnejšou jachtou na svete

  • Roman Abramovič je kontroverzný ruský biznisman, ktorý sa netají svojím luxusným životom
  • Vlastní niekoľko jácht, ktoré sa radia k tým najväčším na svete
jachta Abramovič Solaris
Jachta Solaris, The Yacht photo
  • Roman Abramovič je kontroverzný ruský biznisman, ktorý sa netají svojím luxusným životom
  • Vlastní niekoľko jácht, ktoré sa radia k tým najväčším na svete

Roman Abramovič sa svojou láskou k drahým strojom netají. Kontroverzný ruský biznisman sa navyše v jachtách vyžíva. Za svoj život si ich nechal postaviť už osem, pričom nikdy nešlo o obyčajné člny.

Ako Autoforum uvádza, tá posledná dostala názov Solaris a čoskoro bude dokončená. Abramovičova nová jachta vznikla v lodeniciach Lloyd Werft v nemeckých Brémach. Nedávno už bola spustená na vodu.

Miliardár mal ťažké detstvo 

Roman Abramovič je ruský biznismen, ktorý má rusko-izraelský pôvod. Je známy hlavne ako majiteľ klubu Chelsea F.C., ktorý kúpil v roku 2003.

Patrí k najbohatším ľudom sveta, pričom v rebríčku figuruje na 113. mieste. Jeho život však vôbec nebol taký ružový, ako sa teraz zdá.

Ako The Gentlemans Journal informuje, Abramovič sa narodil na Sibíri, ako štvorročný prišiel o oboch rodičov a následne ho vychovali jeho starí rodičia.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Roman Abramovich © (@_roman_abramovich_)

Abramovičovi sa nedarilo ani v štúdiu. Vyhodili ho z dvoch univerzít, no už vtedy prejavil špeciálny zmysel pre biznis, keď predával kradnutú naftu.

Počas svojho života mal niekoľko problémov so zákonom. Zatknutiu sa nevyhol ani v deväťdesiatych rokoch, kedy ho zatkli za krádež vládneho majetku. Mal vtedy pomocou falošných dokladov ukradnúť vlak plný 55 nádrží nafty.

Obvinenia však boli čoskoro stiahnuté a o tri roky neskôr sa mu začalo konečne dariť. Miliardárom sa stal vďaka predaju svojich podielov spoločnosti Sibneft. Jeho majetok vtedy dosahoval hodnotu 1,8 miliardy dolárov (1,5 miliardy eur).

Najsilnejšia jachta na svete

Ako The Tatler informuje, Solaris má mať po dokončení 48 kajút a dva pokrokové motory. Práve tie majú z tejto jachty spraviť najsilnejšiu jachtu na svete.

Motory, ktoré bude mať jachta Solaris, sú nízkoemisné azipody s nízkymi vibráciami, čo je typ lodnej pohonnej jednotky s elektrickým prenosom. Považujú sa za najsilnejšie svojho druhu.

jachta Abramovič Solaris
zdroj: The Yacht Photo

Aj napriek tomu, že ide o menší stroj ako je Eclipse, aj Abramovičova siedma jachta sa zaraďuje k megajachtám. Jej dĺžka je 140 metrov.

Jachta má mať luxusné vybavenie. K dispozícii budú dva helipady, súkromné kino, bazén a wellness, fitness centrum, ale tiež aj salóny, v ktorých bude postarané o zovňajšok majiteľa a jeho hostí, uvádza The Times.

Solaris už čakajú skúšky na mori

Jachty ruského miliardára Abramoviča siahajú na tie najvyššie priečky. Jachta Perolus, ktorú si zaobstaral v roku 2004, bola v tom čase na jedenástej priečke medzi najväčšími jachtami.

Eclipse, jachta, ktorú kúpil neskôr, stála pol miliardy dolárov (400 miliónov eur) a šlo o najväčšiu jachtu sveta. Jej dĺžka bola viac ako 162 metrov. Je teda jasné, že Abramovič svoj životný štýl neskrýva. Okrem luxusných plavidiel sa môže pochváliť aj autami, ako je napríklad limitovaná edícia Ferrari FXX, Pagani Zonda Roadster, Bugatti Veyron a Aston Martin Vulcan.

Ako The Times informuje, najnovší Solaris je už na vode a skúškam v mori sa má podrobiť pred letom. 

Zdroje: The Times, The Tatler, The Gentlemans Journal, Autoforum

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK