Miliardár Kanye West sa označil za „mladého Putina“, chce sa s ním stretnúť a ovládnuť ruský trh. Kremeľ ale o ničom nevie

  • Kanye West sa spriatelil s ruskými miliardármi
  • Môžu mu pomôcť preniknúť aj na ruský trh
  • Ak obchody vyjdú, mohli by zarobiť 10 miliárd dolárov
  • Problémom však je napätie medzi Ruskom a NATO, mohli by skomplikovať príchod Westa do Ruska
Kanye West
Ilustračný obrázok, Wikimedia commons/Tsy1980, Wikimedia commons/ David Shankbone
  • Kanye West sa spriatelil s ruskými miliardármi
  • Môžu mu pomôcť preniknúť aj na ruský trh
  • Ak obchody vyjdú, mohli by zarobiť 10 miliárd dolárov
  • Problémom však je napätie medzi Ruskom a NATO, mohli by skomplikovať príchod Westa do Ruska

V médiách sa objavuje meno rapera Kanyeho Westa často. Po jeho rozchode s americkou hviezdou reality show Kim Kardashian neúspešne kandidoval na prezidenta USA a nedávno si zmenil meno na Ye.

Začiatkom tohto týždňa informoval portál Billboard o tom, že Ye plánuje stretnutie s prezidentom Vladimirom Putinom v Rusku. Stretnúť sa s ním plánuje už na konci roka 2022.

Ye, o ktorom je známe, že podporoval Donalda Trumpa, sa mal nedávno dokonca porovnávať s ruským prezidentom, pričom sa označil za „mladého Putina“.

Problémom však je, že jeho hovorca označil celú pripravovanú akciu za vymyslenú. Ye plánoval v Moskve dohodnúť s americkým prezidentom vydanie jeho hudobných vystúpení Sunday Service. Zdrojom týchto informácií bol Ameer Sudan, ktorý mal byť údajný „dôverník a poradca“ hip-hopovej hviezdy. 

Sudan je okrem iného aj Westov priateľ. Časopisu povedal, že West chce so svojím právnikom Scottom Balberom, ktorý spolupracuje s azerbajdžansko-ruským miliardárom Arasom Agalarovom a jeho synom Eminom predstaviť Putinovi svoje podnikateľské zámery. Emin má práve v Rusku veľkú fanúšikovskú základňu. 

Prvý koncert Kanyeho v Rusku

Emin je v Spojených štátoch celkom známy. Jeho sláva však nespočíva z hudobnej produkcie, ale zo vzťahov s bývalým prezidentom Donaldom Trumpom.

Emin mal dokonca odporučiť Trumpovým ľudom kontakty na ruských predstaviteľov s cieľom zdiskreditovať vtedajšiu demokratickú nominantku na prezidentku Hillary Clintonovú.

Podľa časopisu Rolling Stone sú však reči o výprave Yeho výmyslom. „Ide o fikciu a zbožné želania,“ uviedol Pierre Rougier, hovorca speváka. K prípadu sa vyjadril aj Kremeľ. 

„Ruská prezidentská administratíva uviedla, že stretnutie medzi Kanyem a Putinom neorganizuje. Nie sú príliš oboznámení s tvorbou rappera,“ vyhlásili na svojom Twitteri

Ameer Sudan médiám predstavil veľké ciele, ktoré chce dosiahnuť, ak by sa Kanyeho cesta do Moskvy uskutočnila. V hre je až 10 miliárd dolárov, ak hudobník pristúpi na obchody miliardára Agalarova.

Výsledkom by mohol byť vôbec prvý koncert Westa v Rusku a to priamo na štadióne Olympijského komplexu Lužniki s kapacitou 81-tisíc osôb. West by na takýto koncert pozval aj samotného ruského prezidenta Putina. 

zdroj: Wikimedia commons/Комплекс градостроительной политики и строительства города Москвы

Náhradný plán, v prípade neúspechu cesty do Ruska už prebieha. West bude spolupracovať na pesničkách s Eminom. To môže pomôcť obom umelcom presláviť sa v Rusku aj v Spojených štátoch amerických.

Emin je veľmi populárny aj v Azerbajdžane, svoj prvý album vydal len rok potom, čo odštartoval svoju hudobnú kariéru. Trénoval dokonca aj so známym ruským spevákom Muslimom Magomajevom, ktorý je v krajine známy ako „sovietsky Sinatra“. 

Problémy kvôli situácii medzi Ruskom a NATO

Medzi Ruskom a USA je stále diplomatický konflikt, a to aj napriek priateľstvu Westa a jeho ruských kolegov. Ak by sa konflikt vyostril, môže byť pre Westa náročné dostať sa do Ruska. Už teraz americké ministerstvo zahraničia odporúča svojim občanom necestovať do krajiny. 

zdroj: TASR/AP,Lauren Petracca Ipetracca

„Toto je Ye, bez ohľadu na problémy sa do Ruska dostane,“ nešetril sebadôverou Sudan. V prípade problémov by ho rodina Agalarovcov označila za svojho špeciálneho hosťa. 

Príčinou konfliktu je viac ako 100-tisíc ruských vojakov neďaleko hraníc s Ukrajinou a požiadavky Ruska, ktoré majú zaručiť jeho bezpečnosť. A požadujú, aby Ukrajina, Gruzínsko a ďalšie sovietske republiky nemohli vstúpiť do NATO.

Tiež, aby v krajinách bývalého sovietskeho vplyvu neboli rozmiestňované sily NATO. Podľa niektorých analytikov chce ruský prezident Vladimir Putin získať naspäť ruskú sféru vplyvu, ktorou Rusko disponovalo pred rozpadom Sovietskeho zväzu.

Zdroje: Billboard, Rolling Stone, Twitter

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie