Miliardár ľuďom prezradil, ako dosiahnuť úspech. Sám uvádza, že workoholizmus nie je správnou cestou

  • Za úspešnými ľuďmi sa nie vždy skrýva ponocovanie
  • Za úspechom je vraj skrytý pravý opak
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Instagram/tobi lutke, pixabay/Free-Photo
  • Za úspešnými ľuďmi sa nie vždy skrýva ponocovanie
  • Za úspechom je vraj skrytý pravý opak

Mnohí z nás si myslia, že za úspechom stoja prebdené dni i noci. Vlastné záujmy majú ísť bokom a pozornosť má byť nutne upriamená len na podnikateľské plány. Podobný postoj však býva často kontraproduktívnym. Tobias Lutke, zakladateľ a generálny riaditeľ kanadskej spoločnosti Shopify tvrdí, že k úspechu nie je potrebných týždenne odpracovaných 80 hodín.

8 hodín spánku

Na sociálnej sieti uviedol, že verí v to, že každý deň má človek k dispozícii iba 5 hodín, počas ktorých oplýva tvorivosťou. CEO Shopify sa rozhodol podobný tweet zverejniť po tom, ako mnoho ľudí na sociálnych sieťach diskutovalo o tom, či je k úspechu nevyhnutný okrem pracovných dní aj víkend.

Veľká časť z nich totiž zastáva názor, že väčšina osôb, ktoré zmenili svet, boli workoholikmi. Lutke a jeho názory súvisiace s dosahovaním úspechov sa mierne líšia od tých statných.

„Nikdy som nepracoval celé noci,“ uviedol Lutke vo svojom tweete.

Jediný raz, kedy som pracoval viac ako 40 hodín týždenne bolo, keď som mal naozajstnú túžbu tak dlho robiť. Potrebujem totiž 8 hodín spánku. Rovnako ako ostatní. Či už si to ľudia chcú pripustiť alebo nie, je to tak,“ uviedol.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tobi Lutke (@tobi)

Do 17:30 doma

Podľa Forbesu má Lutke no konte sumu zhruba 9,8 miliárd dolárov. Miliardovú spoločnosť vraj vybudoval tak, že s každým zaobchádzal dôstojne.

Na Twitteri na záver dodal: „Každý večer prídem domov do 17:30. Aj napriek tomu, že mám neuveriteľnú prácu, stále je to iba práca. Tú nemôžu nahradiť rodinné a osobné zdravie. To je v na v mojom rebríčku priorít vyššie. “

Kancelária
zdroj: pixabay/StartupStockPhotos

Vyhýbaj sa ponocovaniu

Ako píše CNBC, Lutke nie je jediným miliardárom, ktorý zastáva názor, že dostatok spánku je potrebný. Jeff Bezos, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Amazon, v roku 2016 pre agentúru Thrive Global uviedol, že sa snaží, aby bol pre neho osemhodinový spánok prioritou.

„Je to dostatočne veľa na to, aby som sa cítil dobitý energiou,“ cituje Bezosa CNBC.

S podobným výrokom sa stotožňuje aj Bill Gates, ktorý sa už snaží ponocovaniu vyhýbať. Aj napriek tomu, že v začiatkoch rozbiehania spoločnosti Microsoft Gates uviedol, že spánok je pre lenivcov, aktuálne sa snaží dopriať si dostatok oddychu.

„Moje prebdené noc skombinované s faktom, že som takmer vôbec nespal osem hodín, si vypýtali veľkú daň. Spánok je nesmierne dôležitý. Je kľúčom k dobrému zdravotnému stavu a sústredeniu sa na prácu,“ citovalo Gatesa CNBC.

Zdroje: Twitter/Tobi Lutke, CNBC, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech