Miliardár robí v živote len to, čo ho baví. Toto je zoznam vecí, vďaka ktorým je úspešný

  • Miliardár Richard Branson robí v živote len to, čo ho baví a vynáša mu to slušné peniaze
  • Človek, ktorý miluje život, po 67 rokov svojej existencie zostavil zoznam vecí, vďaka ktorým je stále úspešný
  • Miliardár Richard Branson robí v živote len to, čo ho baví a vynáša mu to slušné peniaze
  • Človek, ktorý miluje život, po 67 rokov svojej existencie zostavil zoznam vecí, vďaka ktorým je stále úspešný

Richard Branson robil všetko inak než ostatní už ako batoľa, tvrdí jeho mama. Keď mal 16 rokov odišiel zo školy a začal svoj prvý biznis, študentský časopis. V súčasnosti sa obchodné záujmy jeho spoločnosti pohybujú od výskumu oceánov až po vesmírne lety.

Branson je jeden z tých miliardárov, ktorí majetok nezdedili ale sami zarobili. Tento muž nerobí nič s nechuťou, všetko čo robí, je pre neho istým spôsobom zábava a robí len to, čo má rád. „Milujem život – a po 67 rokoch (existencie) som zostavil  zoznam niektorých vecí, ktoré mi pomáhajú zvládať prácu a súčasne sa zabávať,“ cituje Bransonve slová CNBC. „Nerozdeľujem prácu a zábavu – všetko žije. To neznamená, že stále pracujem, znamená to, že som sa naučil umeniu rovnováhy,“ vysvetlil Branson.

Ku každodennému úspechu mu pomáha 5 pravidiel:

Pozitívne vplývaj na ľudí okolo teba

Správať sa k ostatným veľkoryso, ti môže priniesť výhody v osobnom i profesionálnom živote.

„Väčšina ľudí sa cíti naplnená a najšťastnejšia, keď má pozitívny vplyv na ľudí okolo seba,“ píše Branson. Jeho rodina inšpirovala, aby sa začal zaoberať otázkami týkajúcimi sa zmeny klímy, ľudskými právami a protidrogovou politikou.

„Chcem, aby moje vnúčatá vyrastali v bezpečnom svete bez hrozby katastrof alebo konfliktov v dôsledku klimatických zmien,“ uviedol.

Milé správanie sa v práci je veľmi jednoduché a bezplatné, no môže priniesť dobrú spoluprácu, lepší výkon, ktorý už finančnú hodnotu má. Expertka na šťastie Annie McKeeová tvrdí, že dodržiavanie svojich sľubov, pomáhanie si a používanie fráz ako „Dakujem“ či „Prosím ťa“, výrazne prispieva k budovaniu priateľských vzťahov, dôvery a vytváraniu dobrej nálady.

Oddýchni si občas

Prestávky pomáhajú zabrániť vyhoretiu. Miliardár v priebehu dňa vypije asi 20 šálok čaju, a to nielen pre to, aby sa hydratoval, ale aby sa odreágoval.

„Šálka čaju mi dáva chvíľu na to, aby som sa zastavil, nerušene rozmýšľal o svojich nápadoch, rozprával sa s priateľmi alebo len jednoducho sedel a existoval,“ píše v samostatnom príspevku.

Časté prestávky Bransonovi tiež pomáhajú nevzdávať sa. „Často tak príjdem na nové myšlienky či riešenia problémov,“ tvrdí.

Zaznamenávaj si krátkodobé a dlhodobé ciele

Branson je pevne presvedčený, že písanie si poznámok, či už na mobiloch alebo na papiery, je kľúčom k úspechu. V priebehu dňa sa podnikateľ uisťuje, čo chce dosiahnuť pre seba a jeho firmy.

„Mali by ste vždy hľadať spôsoby, ako zlepšiť veci okolo vás – vrátane seba. Nikdy nemôžete  všetko vedieť a je veľmi dôležité, aby ste sa vždy učili a rozvíjali,“ radí Branson.

Vďaka krátkodobým úspechom si udržiava morálku a povzbudenie pre plnenie dlhodobých cieľov.

„Písanie vecí vám pomáha sústrediť sa a uistiť sa, že svoje skvelé nápady nezabudnete. Okrem toho si splnené body môžeš odšrtávať,“ píše Branson.

Buď statočný

Branson má rád takých ľudí, ktorí úprimne chcú, aby sa niečo stalo a naozaj sa snažia: „Neseď na zadku a nečakaj na to (čo chceš).“

„Pracuj  tvrdo, využi svoje šance a uchop príležitosti, keď sa dostavia,“ píše Branson. Práve táto mentalita mu umožnila vytvoriť časopis Student a Virgin Records.

„Nepoddávaj sa strachu a pochybnostiam, namiesto toho nájdi spôsoby, ako to urobiť. Tí, ktorí sú odvážni, majú vyššiu šancu na odmenu,“ hovorí.

Začnite svoj deň zábavou/pohybom

Či už je Branson doma ale na pracovnej ceste, každé ráno si hodinku zahrá tenis alebo kitesurfinguje.

„Rozpumpuje vám to krv a máte pocit, že ste niečo dosiahli predtým, než ste začali pracovať,“ tvrdí podnikateľ. Vhodnou aktivitou je aj bicyklovanie do práce. Pohýbeš sa a pritom nepotrebuješ  čas navyše, učíš pohyb súčasťou tvojho života (cestovnia).

Ďalšou výhodou pohybu je, že uvoľňuje endorfíny, známe aj ako „hormóny šťastia“, pretože spúšťajú pozitívny pocit a znižujú stres.

„Ľudia mi často hovoria, že nemajú čas na fitnes, čo je pravda, nemájú čas, pokiaľ si ho neurobia. Nie je nič dôležitejšie ako vaše zdravie,“ dodal Branson.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK