To, čo nosia na ruke miliardári, môžeš aj ty, ich cena ťa prekvapí. Rolexy to nie sú

  • Ak si si myslel, že byť miliardárom rovná sa mať na ruke drahé hodinky, možno práve teraz zbúrame tvoju ilúziu
  • V skutočne sa miliardári ako Jeff Bezos či Elon Musk nehrdia luxusnými doplnkami, oveľa viac sa spoliehajú na funkčnosť
gates, bezos
TASR via AP/Gero Breloer/Ted S. Warren
  • Ak si si myslel, že byť miliardárom rovná sa mať na ruke drahé hodinky, možno práve teraz zbúrame tvoju ilúziu
  • V skutočne sa miliardári ako Jeff Bezos či Elon Musk nehrdia luxusnými doplnkami, oveľa viac sa spoliehajú na funkčnosť

Mať na konte miliardy eur môže byť pre niekoho splneným snom. Naskytá sa otázka, čo by si si za tie peniaze kúpil. Niekomu môže napadnúť kúpa hodiniek, poriadne drahých hodiniek, aby predsa všetci videli, že na to máš.

Popravde, najväčší miliardári sveta žiadne extra luxusné hodinky nevlastnia, minimálne ich aspoň nenosia na verejnosti. Väčšina z nich stavila skôr na funkčnosť než dizajn alebo luxusný vzhľad hodiniek.

Od Jeffa Bezosa a Elona Muska po Marka Zuckerberga nie sú títo miliardári a generálni riaditelia známi svojím vyhradeným štýlom alebo luxusnými doplnkami, ako sú hodinky. Milovníci hodiniek môže tvrdiť, že hodinky symbolizujú jednak osobitý štýl človeka, ale tiež jeho finančnú situáciu.

Zdá sa ale, že všetko je tak trochu inak. Pozreli sme sa na to, aké hodinky majú na rukách najbohatší ľudia sveta.

Jeff Bezos

Zakladateľa Amazonu iba zriedka vidno bez jeho „Wall Street bro“ hodiniek. Zdá sa tiež, že pokiaľ ide o hodinky, je lojálny jednej značke. Je viac ako isté, že hodinky Ulysse Nardin Dual Time Bezosa celkom očarili. 

Prekvapením je, že Dual Time v žiadnom prípade nie sú bežnou voľbou pre niekoho, ktorý vlastní majetok v hodnote 113 miliárd dolárov, tvrdí Forbes. Najlacnejší model vieš kúpiť za 5 800 eur. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Frezer – Horology House (@frezerhouse),

Bill Gates

Filantrop, ktorý stojí za existenciou spoločnosti Microsoft, nemíňa svoje miliardy, presnejšie 98 miliárd dolárov, na nákup luxusných doplnkov.

Väčšinu času trávi prevádzkou Nadácie Billa a Melindy Gates, ktorá je dnes poprednou inštitúciou vo výskume vakcíny proti Covid-19. Niet pochýb o tom, že Gates obľubuje hodinky značky Casio, vrátane Casio Duro, ktoré kúpiš za menej ako 60 eur. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @watchingsrq,

Tim Cook

Niet divu, že generálny riaditeľ spoločnosti Apple je fanúšikom Apple Watch. Podľa prieskumu Strategy Analytics spoločnosť Apple predala v roku 2019 31 miliónov hodiniek, čo predstavuje medziročný nárast o 36 percent.

Spoločnosť v skutočnosti predala viac hodiniek ako celé švajčiarske hodinárske odvetvie, ktoré v tom istom roku zaznamenalo predaj 21,1 miliónov kusov.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Wrist Edition (@wristedition),

Elon Musk

Od rakiet po športové autá je juhoafrický podnikateľ nepochybne zahľadený do rôznych mašiniek a prístrojov. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla disponuje majetkom v hodnote 24,6 miliárd dolárov a vďaka rastúcim cenám akcií spoločnosti Tesla neustále bohatne.

Na projekt Musk SpaceX je právom hrdý, pretože jeho civilný vesmírny program, vyvinutý v spolupráci s NASA, získal tento rok veľkú pozornosť.

Značka Heuer v roku 2012 spolupracovala so SpaceX na vytvorení limitovanej edície hodiniek Carrera Caliber 1887 SpaceX Chronograph. Musk tieto hodinky za 4 890 eur občas nosí aj v súčasnosti.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Yunus Emre Kentmen (@yekentmen),

Larry Ellison

Zakladateľ spoločnosti Oracle a podľa Forbesu piaty najbohatší muž sveta, Larry Ellison, je fanúšikom hodiniek Panerai. 75-ročný Američan, ktorého majetok dosiahol hodnotu 59 miliárd dolárov, je fanúšikom „haute horology“, teda najlepších hodiniek vôbec. Vo svojej zbierke má hneď niekoľko takýchto hodiniek.

Pravdou je, že na ruke mal už kadečo, od klasického Panerai Marina po avantgardné Richard Mille.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Legacywatch (@legacywatch_authentic),

Mark Zuckerberg

O luxusné doplnky sa nezaujíma ani univerzitný absolvent, ktorý sa ako 23-ročný v roku 2008 stal jedným z najmladších miliardárov sveta. Oveľa radšej ako hodinky si kúpi autá, napríklad Pagani 2014. Často ho však vidno v skromnejších modeloch, ako Acura TSX a Honda Fit.

V skutočnosti však Zuckerberga neuvidíš s Rolexami a rovnako neuvidíš, ako sleduje svoje Facebookove notifikácie na Apple Watch hodinkách. Zuckerberg totiž vôbec nenosí hodinky.

Článok bol pôvodne vydaný 26. júla 2020.

Zdroje: Forbes, SCMP, Strategy Analytics, A Blog to Watch, True Facet

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK