Milionár Patrik Tkáč z J&T a Křetínský sa stali spolumajiteľmi amerického reťazca Macy’s

  • Spolu s českým finančníkom Danielom Křetínským získali akcie v americkom obchodnom dome Macy's
  • Tie sa tento rok kvôli ekonomickej kríze prepadli o 70 percent
tkac
foto: FB Patrik Táč/ Pixabay
  • Spolu s českým finančníkom Danielom Křetínským získali akcie v americkom obchodnom dome Macy's
  • Tie sa tento rok kvôli ekonomickej kríze prepadli o 70 percent

Spoluvlastník spoločnosti J&T, miliardár Patrik Tkáč a jeho český náprotivok Daniel Křetínský skúpili akcie spoločnosti Macy’s, známej nielen Američanom ale už aj Európanom. Informoval o tom spravodajský portál idnes.cz. Ten je zase väčšinovým vlastníkom investičného fondu Vesa Equity a v sieti amerických obchodných domov získal 5-percentný podiel. Okrem iného je známy aj ako majiteľ futbalového klubu AC Sparta Praha. 

Agentúra Bloomberg vyhlásila, že český investičný fond sa tak stal jedným z piatich najväčších akcionárov spoločnosti Macy’s. 

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Za tieto akcie zaplatil Tkáč a Křetínský 84 miliónov dolárov, čo je v prepočte 77 703 360 eur. Spolu s nimi do spoločnosti podľa slov idnes.cz investovali aj českí podnikatelia Marek Spurný a Pavel Horský. 

Macy’s je sieť s rýchlou módou a doplnkami, ktorá vznikla ešte koncom 19.storočia v Amerike má tradíciu a popularitu medzi každou vekovou skupinou. New Yorká spoločnosť s typickou červenou hviezdičkou pred názvom je niečo ako parížske Galeries Lafayette v Paríži, Debenhams či Laura Ashley v Londýne. V USA má vo svojom portfóliu takmer 870 obchodov a obchodných domov s najlepšími adresami. 

Zdroje: idnes.cz, bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech