Milionár sa chce nechať pochovať vo vzácnom aute za vyše 160 000 eur. Jednu ruku mu majú dať na volant, do druhej cigaru

  • Austrálsky milionár Philip Allen má naozaj zaujímavý plán pre svoj pohreb
  • „Láska až za hrob“ v tomto prípade platí doslovne, nejde však o ženu, ale o auto
Morgan Aeromax
Unsplash/ Sam Rios a Morgan Motor Company
  • Austrálsky milionár Philip Allen má naozaj zaujímavý plán pre svoj pohreb
  • „Láska až za hrob“ v tomto prípade platí doslovne, nejde však o ženu, ale o auto

Niekto sa chce nechať pochovať, nazvime to, klasickým spôsobom do truhly, niekto sa chce nechať spopolniť… niekto chce mať pri sebe veci, ktoré mu boli počas života naozaj blízke. Čo tak napríklad celé auto?

Takto si predstavuje svoj pohreb austrálsky milionár Philip Allen, ktorý sa môže pochváliť luxusným vozidlom Morgan Aeromax. Tých bolo vyrobených len 100 kusov, vďaka čomu je ich cena dnes ešte vyššia, než keď prvýkrát vychádzali od výrobcu. Allen si v roku 2014 jeden kus zaobstaral za v prepočte vyše 160 000 eur.

Konkrétne toto vozidlo mala napríklad aj známa hviezda relácie Top Gear a the Grand Tour Richard Hammond. ktorý ho ale neskôr predal austrálskemu pretekárovi na motorkách Chrisovi Vermeulenovi a ten následne Philipovi Allenovi.

Hammond tento predaj dnes, podľa Allena, s ktorým je v kontakte, strašne banuje. A zdá, že sa „svojho“ vozidla späť už nedočká.

zdroj: Morgan Motor Company

Allen sa chce s ním nechať zavrieť do kontajnera, pričom jednu ruku mu položia na volant a do druhej mu majú dať cigaru, následne celý kontajner zalejú betónom – tak má milionár a vlastník vzácneho Morgan Aeromax naplánovaný svoj pohreb, potvrdil to v rozhovore pre magazín Retromotive.

Okrem toho, že sa pochová auto s hodnotou vyše 160 000 eur, takýto pohreb vyjde milionára na zhruba 75 000 austrálskych dolárov, čo je v prepočte takmer 50 000 eur, pre bežného človeka veľa, no nie pre Allena.

Morgan Aeromax má drevený rám, vďaka čomu sa niektorí smejú, že milionár sa tak aspoň trochu bude cítiť ako v klasickej drevenej truhle.

Láska až za hrob – aj takto prirovnajú vzťah Philipa Allena k jeho autu niektoré médiá, o jeho rozhodnutí už písal aj Daily Mail či známy automobilový portál Autoforum.cz, ktorý uznal, že mu takýto pohreb možno aj závidí.

Zdroje: Autoforum.cz, This is Money, Daily Mail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech