Milionár zo Slovenska robí pekné gesto. Ľudí s Covidom vyzýva, aby sa ozvali, zabezpečí im potraviny pred dvere

  • Devínčanom, ktorí majú Covid, stačí zavolať na horúcu linku tamojšieho obchodu
  • Nákup im doručia celkom zadarmo
  • Bezkontaktný nákup sa však zjednodušil a zrýchlil aj pre ostatných obyvateľov Bratislavy, a to vďaka novej službe
un
Unsplash/ Bylik, Link Kim
  • Devínčanom, ktorí majú Covid, stačí zavolať na horúcu linku tamojšieho obchodu
  • Nákup im doručia celkom zadarmo
  • Bezkontaktný nákup sa však zjednodušil a zrýchlil aj pre ostatných obyvateľov Bratislavy, a to vďaka novej službe

Na Slovensku momentálne platí, že pozitívne testovaná osoba na COVID-19 musí dodržiavať domácu karanténu. V prípade, ak je človek nakazený a potrebuje si kúpiť potraviny, iný tovar a lieky, musí požiadať inú osobu (ktorá nie je v karanténe) o pomoc, aby mu doniesla nákup k vchodovým dverám.

„Nákup si môžete objednať aj telefonicky alebo e-mailom. Pokyny pre dodanie tovaru musia uvádzať, že nákup by mal byť dodaný pred vchodové dvere,“ informuje oficiálny web vlády korona.gov.sk.

Samozrejme, nájdu sa aj osoby, ktoré takúto možnosť jednoducho nemajú a musia si poradiť inak. Len nedávno sme ťa informovali o novo vzniknutých potravinách s názvom Potraviny od našich.

Ide o koncept remeselných potravín, ktoré vyrástli v bratislavskej časti Devín. Ich zakladateľom, a zároveň investorom je finančník a spoluzakladateľ spoločnosti J&T.

zdroj: Potraviny od našich

Na sociálnej sieti najnovšie informoval o tom, že ľudia, ktorí majú koronavírus či akékoľvek príznaky, by nemali váhať a kontaktovať takzvanú „hot line“ jeho obchodu.

„Nákup s vami skonzultujeme, zabalíme a v rámci Devína donesieme bezplatne pred vaše dvere. Úplne bez ostychu prosím,“ informoval Tkáč.

Nákup už za 15 minút

Keďže služba je len pre obyvateľov Devína, ostatní sa musia spoliehať na oficiálne donášky. Dobrou správou v tomto smere je predstavenie novinky Bolt Market. Ide o službu, ktorá sa od konkurencie líši tým, že nákup potravín ti priamo pred dvere doručí doslova za pár minút.

V aplikácii Bolt Food si stačí zo zoznamu vybrať obchod, ktorý sa k tvojmu bydlisku nachádza najbližšie, následne ti bude možné tovar doručiť aj za štvrť hodinku.

zdroj: Bolt Market
 

Bolt aj predtým doručoval jedlá z reštaurácií a rozvážal potraviny, avizovaná novinka je však na doručenie nákupu priamo zameraná. Je tak možné rýchle doručenie, ktoré je podľa spoločnosti možné najmä vďaka využitiu existujúcej logistiky. Pomáha aj technológia aplikácie Bolt Food či vybudovanie siete skladov strategicky rozmiestnených po mestách, v ktorých bude postupne Bolt Market k dispozícii.

„Naše bohaté skúsenosti v oblasti rozvozu jedla, parametre aplikácie Bolt Food aj široká základňa partnerských kuriérov nám dovoľujú ponúknuť niečo, čo tu ešte nebolo – dovoz potravín do štvrť hodiny. Bolt Market prinesie veľkú pridanú hodnotu pre zákazníkov Bolt Food, ale aj nové možnosti zárobku pre našich partnerských kuriérov,“ vysvetľuje Soňa Mesiariková, Country Managerka pre Bolt Food na Slovensku.

zdroj: Bolt Market

„Aby sme našu víziu naplnili, potrebujeme však zostaviť lokálny tím. Hľadáme pritom ako profesionálov na poli logistiky a retailu, tak učenlivých a zapálených ľudí bez skúseností. Ponúkame im zázemie medzinárodne úspešnej firmy s atmosférou jedného z najrýchlejšie rastúcich start-upov v Európe. Naši budúci kolegovia dostanú možnosť podieľať sa na spustení inovatívnych služieb s veľkým potenciálom a profesijne rásť v kolektíve inšpiratívnych ľudí.” 

Novým country manažérom Bolt Market pre Slovensko sa stal Peter Mesarč:

„Cítim sa ako chlapec, ktorý dostal novú stavebnicu. Sú to pocity nadšenia, vzrušenia, ale aj pokory. Bolt Market je veľký a ambiciózny projekt. Za tri roky v Bolte však vidím, že táto platforma to určite dokáže. Je to plne v súlade s jej ambíciou vytvoriť superaplikáciu, cez ktorú budú môcť užívatelia plne uspokojiť svoje potreby súvisiace s dopravou,”  povedal Mesarč.

zdroj: Peter Mesarč/ Bolt Market

Aplikácia Bolt Food je dostupná na Google Play aj App Store a na Slovensku si možno jej prostredníctvom objednávať jedlo aj potraviny v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici a Nitre.

Celosvetovo je k dispozícii vo viac ako 50 mestách v 20 krajinách, v ktorých kuriéri so zelenou termotaškou Bolt Food rozvážajú zo skoro 15 tisíc reštaurácií pre 3 milióny užívateľov.

Ktorú z donáškových služieb využívaš najčastejšie?

Pilotná prevádzka Bolt Market bola spustená v Estónsku, teda na domácom trhu platformy Bolt. Následne bude služba spustená v deviatich ďalších trhoch po celej Európe, medzi ktoré patrí aj Slovensko.

Zdroje: Potraviny od našich, Bolt Market, korona.gov.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie