Miloš Zeman je hospitalizovaný v Prahe. Podľa záberov mal byť v bezvládnom stave

  • Český prezident Miloš Zeman bol prevezený do nemocnice
  • Potvrdila to hovorkyňa Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe
pjimage - 2021-10-10T131348.299
TASR/AP Photo/Lisa Leutner
  • Český prezident Miloš Zeman bol prevezený do nemocnice
  • Potvrdila to hovorkyňa Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe

Podľa hovorkyne Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe je český prezident Miloš Zeman opäť v nemocnici. Informuje o tom tlačová agentúra SITA.

Pred hospitalizáciou sa Zeman stretol s premiérom Andrejom Babišom na zámku v Lánoch. Dôvodom stretnutia malo byť prerokovanie výsledkov volieb. 

Detaily o zdravotnom stave Zemana zatiaľ nie sú známe. Minulý mesiac Zeman v rámci rekondičného pobytu strávil v ÚVN zhruba desať dní.

Je v starostlivosti lekárov

Český prezident Miloš Zeman prijal v nedeľu na zámku v Lánoch predsedu hnutia ANO a úradujúceho premiéra Andreja Babiša.

Krátko po jeho príchode Zeman prostredníctvom svojho hovorcu zablahoželal víťazom volieb a všetkým zvoleným poslancom, informuje spravodajský server ČT24.

Babiš po zhruba pol hodine z Lánov odišiel vedľajším vchodom a čakajúcich novinárov ignoroval. Krátko po Babišovej návšteve zo zámku odišla sanitka v sprievode vládnych limuzín, informuje server Novinky.cz.

Pred jednou hodinou dorazil do nemocnice a na záberoch bolo vidieť, že nie je pri vedomí. Pri vykladaní zo sanitky mu podopierali hlavu a mal zatvorené oči, informuje český spravodajský server Novinky.cz. Do nemocnice následne prišla aj Zemanova manželka Ivana a dcéra Kateřina.

Zeman
zdroj: tasr/AP Photo/Petr David Josek

Na brífingu o 14:00 o zdravotnom stave prezidenta informoval jeho ošetrujúci lekár a riaditeľ ÚVN Miroslava Zavoral. Ten objasnil, že prezident bol hospitalizovaný na jeho odporúčanie. Ošetrujúci lekár však nechcel bez súhlasu Miloša Zemana konkretizovať jeho diagnózu.

Ubezpečil však divákov, že prezident dostane potrebnú starostlivosť, ktorú si vyžaduje jeho zdravotný stav.

Zdroje: SITA, TASR, Twitter/CT24zive

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK