Milovaný i nenávidený. Lewisa Hamiltona sprevádza rozprávkový majetok, ale aj napäté vzťahy

  • Príbeh Lewisa Hamiltona je plný vzostupov a pádov aj triumfov, no najmä odhodlanosti
  • Toto je jeho príbeh
lewis hamilton
Twitter/@LewisHamilton
  • Príbeh Lewisa Hamiltona je plný vzostupov a pádov aj triumfov, no najmä odhodlanosti
  • Toto je jeho príbeh

Každý jeden človek, aj keď nie je fanúšikom F1, sa už niekedy s najväčšou pravdepodobnosťou stretol s menom Lewis Hamilton. Ide o jednu z najdiskutovanejších postáv súčasného automobilového športu, a jeho meno je už dnes synonymom rýchlosti, odhodlania a vytrvalosti.

Lewis Hamilton, britský pretekár Formuly 1, svojím talentom a neúnavnou prácou dosiahol významné úspechy a stal sa jedným z najlepších jazdcov v histórii tohto športu.

Jeho príbeh je plný vzostupov a pádov, triumfov a porážok, ale predovšetkým je to príbeh o odhodlanosti a vášni pre víťazstvo.

Detstvo Lewisa Hamiltona

Lewis Carl Davidson Hamilton, narodený 7. januára 1985, pochádza z neveľkého mestečka Stevenage v grófstve Hertfordshire. Jeho detstvo ale nebolo zďaleka „ružové“.

Bol to malý chlapec s obrovskými snami, jeho rodičia sa ale rozviedli, keď mal len 2 roky. Spočiatku žil so svojou matkou, od 12 rokov ale žil so svojím otcom Anthonym Hamiltonom. Ten mal až tri zamestnania – len preto, aby svojmu synovi zaistil tie najlepšie možnosti. Samotný Lewis často hovorí, že to bol práve jeho otec, kto mu dal odvahu a silu byť tým, kým je dnes.

Kto by bol ale povedal, že darček pre šesťročného chlapca v podobe malého modelu auta na diaľkové ovládanie sa stane prvým krokom k vytvoreniu jednej z najúspešnejších kariér v histórii automobilových pretekov. 

Lewisova vášeň pre motorové športy sa začala prejavovať už v tomto ranom veku, keď začal jazdiť na motokárach. Jeho otec ho podporoval a pomáhal mu, a vďaka tomu sa Lewis mohol venovať tomu, čo ho bavilo. 

Tŕnistá cesta za úspechom

Lewisova cesta do Formuly 1 nebola ani zďaleka jednoduchá. Po úspechoch v motokárach sa presunul do série Formula Renault v roku 2001. Po troch rokoch v tejto sérii presedlal do série Formula 3 Euro, kde sa opäť ukázal ako talentovaný jazdec, a to ho dostalo do pozornosti tých najlepších. 

Nasledovalo pôsobenie v GP2, kde sa Lewis stal šampiónom v roku 2006. Je to však jedna konkrétna sezóna, ktorá je v jeho kariére považovaná za prelomovú, a to rok 2007, keď sa Lewis stal oficiálnym jazdcom v tíme McLaren-Mercedes. Tak začala jeho cesta v najprestížnejšej sérii automobilových pretekov – Formule 1.

Hamiltonov prvý kontakt s tímom McLaren sa odohral v roku 1998, keď mal len trinásť rokov. Po sérii úspešných výkonov v motokárach a vo Formule Renault zaujal pozornosť Rona Dennisa, šéfa tímu McLaren. Dennis sa rozhodol podporiť mladého Hamiltona a zapísal ho do svojho vývojového programu pre mladých jazdcov. Bol to začiatok Hamiltonovej cesty k úspechu.

Po niekoľkých rokoch výcviku a zlepšovania sa Lewis Hamilton v roku 2007 oficiálne pridal k tímu McLaren ako hlavný jazdec. Toto bol kľúčový okamih v jeho kariére, ktorý odštartoval jeho cestu k vrcholu sveta Formuly 1.

Prvý ročník v F1: Ohromujúci úspech

Hamiltonov prvý ročník v F1 bol taký ohromujúci, že o podobnom štarte by sa žiadnemu nováčikovi ani nesnívalo. Jeho pôsobenie bolo plné rekordov a prekvapení, čo mu vynieslo obdiv a uznanie fanúšikov aj expertov. 

Hamilton vstúpil do Formuly 1 ako neznámy nováčik, ale okamžite si získal pozornosť celého športového sveta. Už v prvých pretekoch v Austrálii skončil na treťom mieste na pódiu a už v druhých v Malajzii skončil druhý. Tým sa stal prvým nováčikom vo Formule 1, ktorý dosiahol pódium vo svojich prvých dvoch pretekoch.

Hamiltonov čas v tíme McLaren bol nielen plný úžasných výkonov, ale aj významných momentov. Jeden z nich nastal v roku 2008, keď Hamilton už po jedinom roku pôsobenia vyhral svoj prvý majstrovský titul a stal sa najmladším majstrom Formuly 1 v histórii.

Hamiltonova výkonnosť v tíme McLaren sa dala charakterizovať jeho rýchlosťou, odvahou a neoblomnou túžbou po víťazstve. Bol vždy pripravený riskovať všetko a nikdy sa nevzdal. Tieto vlastnosti mu pomohli vytvoriť úžasnú kariéru a prepísať históriu Formuly 1. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Wikipedia, Instagram, Race Fans, Formula 1, Race Fans, The Guardian, People, Celebrity Net Worth, Autosport, Sky Sports

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá