Milovníci mačiek smútia. Mačací kaviarenský priekopník na Slovensku zrejme končí, Mačinézy sú na predaj

  • Tradíciu si vybudovali nielen dobrou kávou a koláčmi, ale aj pekným konceptom útulkárčenia
  • Niekoľkým mačkám našli nový domov, iným ho zas dali
  • Aká je budúcnosť kaviarne Mačinézy v bratislavskom Starom meste?
mačinézy
IG_macinezy
  • Tradíciu si vybudovali nielen dobrou kávou a koláčmi, ale aj pekným konceptom útulkárčenia
  • Niekoľkým mačkám našli nový domov, iným ho zas dali
  • Aká je budúcnosť kaviarne Mačinézy v bratislavskom Starom meste?

Kora a Simona sa po rokoch rozhodli posunúť ďalej. Svoju kaviareň Mačinézy, ktorá sídli v Starom meste, postupujú novému majiteľovi. Informovali o tom pred niekoľkými dňami na svojej sociálnej sieti. Dúfajú, že koncept, ktorý dával nechceným mačkám druhú šancu, sa tak dostane do rúk dobrým ľuďom. 

Zabehnutá kaviareň

Ak si si myslel, že svojmu biznisu dali dievčatá zbohom kvôli problémom, ktoré stretli mnohých malých podnikateľov po korone, nie je to pravda. Jednoducho sa rozhodli posunúť iným smerom. 

Korona nie je dôvod. Mačinézy máme na odstúpenie už od začiatku decembra a dôvod je taký, že my dve sa posúvame v živote ďalej,“ prezradili dievčatá našej redakcii. Čo presne to bude, zatiaľ nešpecifikovali. Biznisu však úplné zbohom rozhodne nedávajú. 

Ponúkame na odstúpenie našu mačaciu kaviareň Mačinézy v Starom Meste Bratislavy. 🐈🏡Nachádza sa na rohu Čajakovej a…

Gepostet von Mačacia kaviareň Mačinézy am Sonntag, 12. Juli 2020

Kaviareň na rohu Čajakovej a Beskydskej ulice sa dynamicky rozrastá. Chcú, aby si nový majiteľ zachoval spôsob, akým ju oni s láskou založili a zveľaďovali. Nie je to však podmienkou. Rozumejú, že priestor má ideálnu polohu, je známy, obľúbený a ľudia si nájdu záľubu aj v podniku iného typu. 

Mačinézam však zákazníci neustále pribúdali. Ako píšu v inzeráte, ktorý opätovne publikovali pred štyrmi dňami, kaviareň má stálych dodávateľov a je zisková. 

Nebránia sa ani vedeniu kaviarne pod iným konceptom. V takom prípade sa však suma za odstúpenie zmení. Teraz ju spolu s celým vybavením, zariadením, vizuálnou identitou, sociálnymi sieťami a vypracovaním potrebných zmlúv ponúkajú za 24 500 eur. 

Na to, ako to zatiaľ s novými majiteľmi vyzerá a či kaviareň s mačacím osadenstvom môže zaniknúť, sme sa opýtali tiež. 

Sme vo fáze riešenia s jedným záujemcom, ktorý by chcel pokračovať s konceptom, takže uvidíme, čo sa nakoniec podarí,“ hovoria skromne. 

Zvieratá na prvom mieste

Mačkám poskytli dočasný domov a denno-denne sa o ne starali. Okrem toho usporadúvali v kaviarni akcie rôzneho druhu a výťažky z nich išli zakaždým na pomoc útulkom alebo organizáciám pre zvieratá v núdzi. 

Zaujímavou pointou celej kaviarne bolo, že si si svoju mačku v Mačinázach mohol adoptovať a starať sa o ňu. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mačacia Kaviareň (@macinezy),

Mačinézy boli prvým a dlho aj jediným konceptom svojho druhu v hlavnom meste. Inšpirácia prišla zo zahraničia, kde sú kaviarne tohto typu veľmi bežnou súčasťou kaviarenských konceptov. 

Ak si u Kory a Simony nikdy nebol a predstava mačiek ležiacich na stoličkách a pod stolmi ti spôsobuje nepríjemné pocity, nemusí. Z hygienických dôvodov boli počas dennej prevádzky všetky vo vedľajšej miestnosti, ktorú dievčatá pracovne nazývali útulkom. Tam si sa v prípade záujmu mohol ísť mačkám povenovať, prípadne si nejakú vybrať. 

Československá 100-ročná fabrika nabrala druhý dych. Je nominovaná na významnú cenu, pozri sa, ako vyzerá

Dievčatá si potrpeli aj na potenciálneho majiteľa mačky z Mačinéz. Ak si aj nejakú vybral, musel sa k nej hodiť. A tak sa niekedy stalo, že mu pomohli vybrať si inú, alebo jednoducho odišiel domov s prázdnymi rukami, pretože sa k danej mačke jednoducho nehodil.

Takýto zaujímavý koncept teda hľadá spolu s pekným priestorom nového majiteľa. Ak sa ten rozhodne ísť mačacou stopou, nebude mať veľa roboty. Známy a Bratislavčanmi vyhľadávaný koncept potrebuje len ďalšiu starostlivú ruku. Zákazníkov už má. Viac nájdeš foto na Instagrame

Zdroj: FB

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK