Mimoparlamentné strany navrhli nové ministerstvo. Reálne by mohlo vzniknúť, Kollár ho podporí

  • Uviedol to v nedeľu na sociálnej sieti
  • Zákon predkladá Tomáš Taraba, pripravila ho SNS
  • Politológ Mesežnikov pre Startitup prezradil, čo si o tom myslí
Hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde na základe návrhu SaS.
TASR/Jaroslav Novák
  • Uviedol to v nedeľu na sociálnej sieti
  • Zákon predkladá Tomáš Taraba, pripravila ho SNS
  • Politológ Mesežnikov pre Startitup prezradil, čo si o tom myslí

Ak si myslíš, že Slovensko má dosť ministerstiev, si na omyle. Hnutie Sme rodina podporí vznik ministerstva cestovného ruchu a športu. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár to uviedol v nedeľu na sociálnej sieti.

Toto ministerstvo navrhuje nezaradený poslanec Tomáš Taraba. Dohodol sa na ňom s mimoparlamentnou stranou SNS. Áno, nezaradený poslanec (a predseda mimoparlamentnej strany Život) a mimoparlamentná strana SNS navrhujú, aby vzniklo nové ministerstvo. V iných časoch by táto správa vyvolala skôr úsmev, no po slovách šéfa Sme rodina to vyzerá naozaj reálne. Spýtali sme sa aj odborníka, čo si o takejto neštandardnej situácii myslí. 

Kollár podporí vznik ministerstva cestovného ruchu a športu 

Kollár poukázal na to, že Slovensko má množstvo kvalitných športovcov, ktorí robia krajine skvelé meno vo svete, ale nedostáva sa im dostatočnej podpory zo strany štátu.

kollár
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

„S prezidentom Slovenského olympijského a športového výboru som diskutoval práve o vytvorení ministerstva športu, ktoré by nestálo náš štát žiadne peniaze navyše,“ povedal Kollár. Verí, že sa to podarí. Hnutie poznamenalo, že vďaka novovytvorenému ministerstvu by sme vedeli šport na Slovensku systematicky podporovať a rozvíjať, informuje TASR.

Politológ: Je to snaha prispôsobiť sa potenciálnemu koaličnému partnerovi

„Je to snaha prispôsobiť sa potencionálnemu koaličnému partnerovi, inak sa to čítať nedá,“ hovorí pre Startitup politológ Grigorij Mesežnikov. Podľa experta je reálna potreba vytvorenia takéhoto ministerstva veľmi otázna. Krok Sme rodina vníma ako ústretový voči Tarabovi.

„Taraba koketoval so vstupom do Sme rodina, už len to, že táto myšlienka vznikla, hovorí o tom, že Tomáš Taraba pre nich môže byť koaličným partnerom,“ myslí si politológ. Keďže má ísť o ministerstvo cestovného ruchu a športu, nejednému človeku v hlave skrsne aj možná budúca súvislosť s poslankyňou Sme rodina, Romanou Tabák. 

„Ja si myslím, že pani Tabák a účasť na výkonnej moci sú dve nezlučiteľné veci,“ tvrdí Mesežnikov. Zároveň však takúto možnosť úplne nevylučuje „Ak by sa uvažovalo o nej, že zrovna ona bude ministerkou, bol by som veľmi prekvapený,“ uzatvára.

Zákon predkladá Taraba, pripravila ho SNS

Taraba, ktorý je predsedom mimoparlamentnej strany Život – Národná strana, aktuálne rokuje s SNS aj o predvolebnej spolupráci. TASR o tom včera informovala riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová.

„Obe politické strany majú úzky hodnotový a programový prienik a aktuálne rokujú aj o podmienkach spoločného postupu do nadchádzajúcich parlamentných volieb,“ priblížila.

Legislatívny návrh na zriadenie ministerstva podala SNS ešte koncom minulého volebného obdobia v roku 2019. Na jeho schválenie v pléne mu však chýbali tri poslanecké hlasy.

Podľa predsedu strany SNS Andreja Danka je táto téma stále aktuálna. „Zriadenie tohto nového ministerstva ako vrcholnej štátnej inštitúcie je budúcou nevyhnutnosťou na naštartovanie vyššej úrovne rozvoja a podpory nášho cestovného ruchu a športu,“ poznamenal.

Taraba v tejto súvislosti poukázal na vyjadrenie predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) o tom, že je potrebné zriadenie takéhoto ministerstva. Podľa poslanca tým len potvrdzuje tvrdenia SNS a pripája sa k nim. „Pevne verím, že na najbližšom hlasovaní Národnej rady tento návrh podporí a napraví tak svoje hlasovanie z minulosti, keď hlasoval proti,“ poznamenal Taraba.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá