Mimoriadna ponuka: Rodinný dom môžeš mať len za 8 000 eur. Štát rozpredáva majetok

  • Štát predáva majetky, ktoré už nepotrebuje
  • Byty a domy sú za enormne nízke ceny
  • Vybrali sme tie najzaujímavejšie
stary dom, predaj
Ilustračná foto ropk.sk, Canva/Pattanaphong
  • Štát predáva majetky, ktoré už nepotrebuje
  • Byty a domy sú za enormne nízke ceny
  • Vybrali sme tie najzaujímavejšie

V registri ponúkaného majetku štátu pribudlo niekoľko ponúk nehnuteľného a hnuteľného majetku. Ide o byty, domy, nájmy priestorov či pozemky, ktoré štát už nepotrebuje. Slováci tak majú jedinečnú možnosť získať nehnuteľnosť za pomerne nízku cenu.

Pozreli sme sa na TOP nehnuteľnosti ponúkané štátom.

Rodinný dom za niečo viac ako 8 000 eur

Prvou lacnou nehnuteľnosťou je rodinný dom. Jeho cena začína na 8 330 eurách. Nachádza sa v okrese Poltár, konkrétne v obci Hrnčiarska Ves, v katastrálnom území Veľká Suchá. Ponuka bola zverejnená 20. 5. 2024 a lehota na predkladanie ponúk sa začala 21. 5. Ak by si mal o túto nehnuteľnosť záujem, je potrebné doručiť ponuku do 17. 6. tohto roka.

Fotografia domu zatiaľ na stránke nie je zverejnená. Príslušenstvo sa udáva len prípojka elektriny, vody a vonkajšie schody na pozemku. Dom je však bez pozemku, a tak ide o dražbu len nehnuteľnosti.

Dvojizbový byt len za takmer 13 000 eur

Ďalšou zaujímavou ponukou je dvojizbový byt v obci Tisovec v okrese Rimavská Sobota. Lehota na doručovanie ponúk uplynie taktiež 17.6. Ide o byt, ktorý má 65 metrov štvorcových a má dve poschodia.

Fotografia je k tomuto bytu len jedna, a to staršia kuchyňa.

Dvojizbový byt na predaj za 12 950 eur
zdroj: ropk.sk

Kúpiť staršiu nehnuteľnosť je však lotéria. „V prípade starších budov už záručné lehoty vypršali, čo znamená, že všetky budúce investície padajú na plecia nového majiteľa. Tento fakt by mal byť preto dôkladne zvážený pri rozhodovaní o kúpe staršej nehnuteľnosti,“ hovorí obchodná riaditeľka realitnej spoločnosti LEXXUS Katarína Melník.

Opýtali sme sa troch odborníkov z oblasti nehnuteľností, na čo si máš dávať pri takomto rozhodnutí pozor a kedy si ju rozhodne nekupuj a radšej investuj do novostavby. Ak sa chceš dozvedieť viac informácií najčastejších chybách pri kúpe staršej nehnuteľnosti, dočítaš sa o nich v tomto článku.

Rodinný dom za zlomok ceny

Štát ponúka na predaj aj rodinný dom v obci Poltár za 45 290 eur. Záhrada má pritom až 879 metrov štvorcových. Má aj hospodársku časť, je oplotený. Súčasťou príslušenstva sú aj prípojka plynu, schodisko a latrína.

e (21)

Kúpa prvej nehnuteľnosti je dôležité rozhodnutie v živote. Oslovili sme dvoch odborníkov a opýtali sme sa, na čo si pri ňom dávať pozor. Viac informácií sa dozvieš v tomto článku.

Ako sa môžeš zapojiť do dražby štátneho majetku? >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: ropk.sk

Najnovšie videá

Trendové videá