Mimoriadny úspech: Mladá Slovenka získala zlato na majstrovstvách sveta, už čoskoro nás bude reprezentovať na olympiáde

  • Viktória Čerňanská sa stala majsterkou sveta do 23 rokov
  • Tento úspech dosiahla v disciplíne monobob
viktória čerňanská
FB/Viki Čerňanská
  • Viktória Čerňanská sa stala majsterkou sveta do 23 rokov
  • Tento úspech dosiahla v disciplíne monobob

Slovensko sa môže tešiť veľkému úspechu. Ako informovalo na Facebooku Športové centrum polície, mladá bobistka Viktória Čerňanská sa teší z mimoriadneho úspechu v disciplíne monobob. 

Čerstvá majsterka sveta si už prevzala aj medailu a ocenenie za zlato. Čerňanská nás bude už čoskoro reprezentovať na olympiáde práve v disciplíne, za ktorú dnes získala ocenenie. 

Išlo o posledné preteky pred štartom na zimnej olympiáde, ktorá sa tento rok uskutoční v Číne. Čerňanská je veľkým talentom, rôznym športom sa venuje už od detstva. Ako píše ona sama na webe olympic.sk, venovala sa gymnastike, ale aj atletike.

Nakoniec ju však život doviedol k disciplíne, do ktorej sa zamilovala. „K bobom som sa dostala cez môjho trénera Andyho, keďže aj on kedysi jazdieval dvojbob, aj štvorbob. Hneď od mojej prvej jazdy som sa do toho úžasného adrenalínu a rýchlosti zamilovala, a s prichádzajucimi pretekmi som naberala skúsenosti a ‚skills’ v jazdení,“ píše Viktória na webe.

„Po prvých výhrach som si uvedomila a začala pracovať na tom, aby som dokázala niečo veľké. Mojim veľkým snom je získať olympijskú medailu,“ píše. 

Zdroj: olympic.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá