Mimozemšťania, stroj času a nadprirodzené sily? Záhadu Bermudského trojuholníka konečne vyriešili

  • Za zmiznutím lodí vedci vidia niečo úplne iné, než nadprirodzené sily
  • Mnohí odborníci totiž existenciu Bermudského trojuholníka neuznávajú
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Instagram/bermudatrianglebm
  • Za zmiznutím lodí vedci vidia niečo úplne iné, než nadprirodzené sily
  • Mnohí odborníci totiž existenciu Bermudského trojuholníka neuznávajú

Asi nie je nutné nijako obzvlášť objasňovať pojem Bermudský trojuholník. Ak názov oblasti zadáš do vyhľadávača, nájdeš množstvo konšpiračných teórií. Počnúc mimozemšťanmi, končiac cestovaním v čase. Portál IFL Science poskytuje iný, o niečo racionálnejší pohľad.

Slovák založil biznis s konope. Jeho produkty majú blahodárny efekt

Bláznivý Bermudský trojuholník

Oblasť, ktorá sa nachádza medzi Floridou, Portorikom a Bermudami mala pochovať niekoľko ľudí. Už dlhšie sa hovorí, že lietadlá aj člny miznú v trojuholníku oveľa častejšie ako kdekoľvek inde na svete. Aby sme nezabudli uviesť tú podstatnejšiu časť, miznú vraj za záhadných okolností.

Podľa IFL Science k určitým nevysvetleným zmiznutiam lodí a lietadiel iste došlo. To sa ale stáva aj v iných kútoch sveta. Portál taktiež uvádza: „Stále si nie sme celkom istí, čo sa stalo s letom 370 spoločnosti Malaysia Airlines, keď v roku 2014 zmizlo lietadlo. Existuje niekoľko hypotéz. Neznamená to však, že na vine je automaticky bláznivý Bermudský trojuholník.“

Vysvetľujú, že nijaká vedecká organizácia na Zemi, vrátane Národného úradu pre oceán a atmosféru (NOAA), existenciu Bermudského trojuholníka neuznáva. Štatistiky vraj nedokazujú, že v ňom miznú lietadlá a lode častejšie, ako v iných častiach otvoreného oceánu.

Uvádzajú tak, že sa jedná o legendu. Americká rada pre geografické názvy totiž pomenovanie „Bermudský trojuholník“ nepozná.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Bermuda Triangle (@bermudatrianglebm)

Záhada, ktorá neexistuje

Portál Huffington Post poukazuje na nový dokument o Bermudskom trojuholníku odvysielanom na Britain’s Channel 5. Vedci v ňom uviedli, že búrky vyskytujúce sa v tejto oblasti by mohli byť spúšťačom obrovských vĺn. Podľa jedného z vedcov môžu vlny dosahovať až 30 metrov.

Na základe indoorového simulátora vedci zistili, že model lode USS Cyclops, ktorá v roku 1918 zmizla v Bermudskom trojuholníku s 306 ľuďmi na palube, zmizla z rovnakého dôvodu – zaplavila ju vlna, v dôsledku ktorej sa loď potopila.

Huffington Post uvádza, že podľa pobrežnej hliadky USA na Bermudskom trojuholníku nie je nič obzvlášť nebezpečné: Pobrežná hliadka neuznáva existenciu takzvaného Bermudského trojuholníka ako geografickú oblasť so zvláštnym nebezpečenstvom. Pri preskúmaní mnohých zmiznutí lietadiel a lodí v tejto oblasti v priebehu rokov sa nezistilo nič, čo by naznačovalo, že sa obete stratili v dôsledku mimoriadnych faktorov.“

Zároveň vraj neexistujú dôkazy o tom, že by lode mizli v Bermudskom trojuholníku častejšie, ako v iných oceánskych trasách. Aj napriek tomu, že z niekoľkých zmiznutí možno obviniť práve spomínané vlny, ktoré dosahujú obrovských výšok, je vraj potrebné zdôrazniť, že samotný Bermudský trojuholník nie je skutočný. „Je zložité vyriešiť záhadu, ktorá technicky vôbec neexistuje,“ uzatvára IFL Science.

Podľa všetkého teda možno tvrdiť, že konšpirátori budú musieť doma plakať do vankúša. Zatiaľ sa totiž v hlbinách oceánu nenašli nijaké základne mimozemšťanov, ani stroj času.

Zdroje: IFL Science, huffington post

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK