Minifaktúra, appka ktorá vám uľahčí život

  • Minifaktúra je jedna z najčastejšie sťahovaných appiek na Slovensku. Prečo? No preto, lebo je naozaj dobrá a uľahčuje nejednému človeku život. Mal som možnosť stráviť jeden coolový deň s chalanmi z minifakúry a vyskúšať ich appku. Základ tímu zložení z Erika Hudáka CEO, Martina Bažíka a Jakuba Greksu sa stará o to, aby všetko šliapalo ako má.
image_1408886449.png
  • Minifaktúra je jedna z najčastejšie sťahovaných appiek na Slovensku. Prečo? No preto, lebo je naozaj dobrá a uľahčuje nejednému človeku život. Mal som možnosť stráviť jeden coolový deň s chalanmi z minifakúry a vyskúšať ich appku. Základ tímu zložení z Erika Hudáka CEO, Martina Bažíka a Jakuba Greksu sa stará o to, aby všetko šliapalo ako má.

 

Nápad, ktorý vznikol v hlave Erika Hudáka ešte v roku 2011, sa už stihol etablovať na česko-slovenskom trhu a získava si aj nových nadšencov v Nemecku (minirechnung.de). Najlepšie startupy zvyknú riešiť nejaký konkrétny problém. Minifaktúra rieši to, čo ťaží a otravuje asi väčšinu podnikateľov, zdĺhavá a otravná fakturácia. 

 

Po stiahnutí si appky z apple storu (pre iphone alebo ipad) a z google play pre android dostanete appku, ktorá vám enormne uľahčí život. Princíp je veľmi jednoduchý. Keďže aj mne lezie fakturovanie dosť na nervy, stiahol som si appku na otestovanie. Po spustení appky sa vám hneď zobrazí relatívne prehľadné menúčko. Menúčko sa drží starého dobrého „keep it lean“, kde si viete pozrieť to najdôležitejšie – zoznam faktúr. Prv ako si však budete vedieť pozrieť zoznam, musíte nejaké faktúry vytvoriť. 

 

Pri vytváraní faktúry a vypĺňaní všetkých povinných políčok som mal občas trocha problém sa zorientovať na čo vlastne môžem a na čo nemôžem kliknúť. Treba v tejto časti popracovať ešte troška na UX-ku, ale to by pre chalanov nemal byť zásadný problém. Aj keď je jasne cítiť snahu o intuitívne ovládanie, treba to ešte odladiť. Musím však dodať, že to nie je nič extrémne a po jednom, max. dvoch vyplneniach to už nebude robiť žiaden problém. Fantastické je, že si viete fakturačné údaje jednotlivých vašich zákazníkov preddefinovať a uložiť, čiže každá ďalšia fakturácia je len otázka pár klikov. Celkom ma pobavila aj možnosť online podpisu, kde síce nebolo ľahké sa prstom trafiť do môjho podpisového vzoru, ale snáď na 10 pokus sa to aj podobalo. Po vyplnení faktúry, ju jednoducho odošlete na mail príjemcu klasicky v pdfku – a to je už aj všetko. Všetky správy sa automaticky ukladajú v cloude, takže ak máte viacej zariadení, v každom budete mať ten istý kontent. 

 

 

Veľmi kvitujem v menučku položku Štatistiky, kde vidíte presne štatistiky čo, kedy a koľko ste vášmu klientovi vyfakturovali. Fantastické je, že ku klasickej mobilnej appke dostanete aj prístup k online verzií. Primárnym rozdielom voči konkurencií je však práve mobilná appka, ktorú máte po ruke ihneď vo vašom telefóne alebo tablete. Super je taktiež možnosť synchronizácie vášho účtovného programu s minifaktúrou, čím ušetríte nejednému účtovníkovi nejeden šedivý vlas. 

 

Chalani prezradili, že ešte odlaďujú niektoré časti appky a pomaly začínajú poškuľovať aj po iných trhoch, konkrétne po americkom trhu. Tam je už konkurencia samozrejme troška tvrdšia. Pred týmto krokom musí už všetko fungovať tip top.

 

Nič nie je zadarmo a minifaktúra tiež nie je výnimkou. Pri stiahnutí appky (stiahnutie je zadarmo), dostanete 5 vystavení faktúr grátis. Po ich minutí si môžete vybrať jeden z troch balíčkov, všetko závisí len od počtu faktúr ktoré mesačne vystavujete.

 

 

Z užívateľského hľadiska som bol osobne spokojný, len je potrebné odladiť ešte pár detailov ako som už spomínal. Inak vám appka ušetrí naozaj veľa času a neraz aj problémov. Ak teda potrebujete jednoduchý a rýchly prístup ku faktúram a fakturácií, je minifaktúra presne to, čo hľadáte.

 

 

Zdroj: minifaktura.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech