Minimalimus aj štipka odvahy. Tak vyzerá interiér bratislavskej vilky s úžasným výhľadom

  • Byty preplnené nábytkom po okraj a kopa dizajnérskych kúskov, to je už dávno pasé
  • Dnes vládne jednoduchosť, prírodné materiály a štipka dôvtipu
  • Interiér bratislavskej vilky s úžasným výhľadom je toho dôkazom
 srcset
Rules.sk
  • Byty preplnené nábytkom po okraj a kopa dizajnérskych kúskov, to je už dávno pasé
  • Dnes vládne jednoduchosť, prírodné materiály a štipka dôvtipu
  • Interiér bratislavskej vilky s úžasným výhľadom je toho dôkazom

Ak sa práve nachádzaš v tej fáze svojho života, kedy ťa láka usadiť sa, určite máš o svojom novom bývaní jasné predstavy. Bude to niečo veľké? Malé? V centre? Na periférii? Romantické? Industriál? Dnes ti z dielne architektov štúdia Rules prinesieme poriadnu dávku inšpirácie z vilky nad Bratislavou. Na 140 metroch štvorcových sa štúdio Rules Architects poriadne vybláznilo.

Villa Vista ti bude po chuti, ak si milovníkom minimalizmu so zmyslom pre praktickosť a namiesto zatemnených okien máš rád doma kopu slnka. Ústredným motívom bytu v bratislavských kopcoch sú čisté línie, kopa prírodných materiálov a otvorený priestor. Spoločenská zóna – jedáleň, obývačka, kuchyňa – je premyslené prepojená, lemovaná veľkými posuvnými oknami s východom na terasu. Kuchynské skrinky, digestor, varnú dosku či umývadlo len letmo zaregistruješ, pretože dôraz sa tu kladie na priestor, v ktorom to žije. Aj pri ďalších izbách sa dizajnéri z Rules Architects viezli na vlne jednoduchosti.

Detské izby sa vyznačujú najmä praktickosťou, prezdobené steny, veľké kopy hračiek a otvorené police tu nečakaj. Sú skôr nenápadné a útulné.Kúpeľniam dominujú veľké dlaždice, rozmerné zrkadlá a sklá, ktoré priestor opticky zväčšujú a tiež štipka dreva na zahriatie.

Krása tohto bývania však spočíva v drobných detailoch. Tropické ovocie na stoloch, obraz sýtych farieb nad sedačkou, terárium v jedálenskom kúte, modrá a žltá kontrujúce sivej. Dokonale hrá aj striedanie materiálov aj hra s geometrickými tvarmi. My by sme si tu vedeli predstaviť stráviť nejaký ten rok. Čo ty na to?

Zdroj: rules.sk

Najnovšie video