Minimalistická stajňa pre kone je tak dokonalá, že sa dizajnom vyrovná aj tým najmodernejším príbytkom

  • Panenská príroda, všade samá zeleň a minimalizmus na každom rohu
  • Stajňa je v úplnej symbióze s okolitou prírodou a evokuje pocit prepojenosti
  • Svetový hráč póla touto stavbou preukázal svoju lásku ku koňom
pixabay.com/@skeeze - ;unsplash.com/@marjorylucabaxter
  • Panenská príroda, všade samá zeleň a minimalizmus na každom rohu
  • Stajňa je v úplnej symbióze s okolitou prírodou a evokuje pocit prepojenosti
  • Svetový hráč póla touto stavbou preukázal svoju lásku ku koňom

Stavba, ktorá je doslova spojená s prírodou a okolitým prostredím, je dielom predstavivosti a kreativity argentínskeho štúdia Estudio Ramos a patrí Nachovi Figuerasovi, jednému z najlepších hráčov póla na svete a ambasádorovi značky Ralph Lauren, informuje Dezeen.com.

Nachádza sa v oblasti Pampas vzdialenej asi trištvrte hodiny od hlavného mesta Argentíny. Pampa je domorodé slovo, ktoré znamená „rovina“ alebo „plochý“.

Príjemná klíma a úrodná pôda je ideálnou kombináciou pre poľnohospodárstvo, ale rovnako tak ulahodí aj oku turistov. Ak sa totiž pozriete na túto nekonečnú horizontálnu plochu, pripadáte si ako v strede oceánu, opisuje oblasť štúdio Estudio Ramos na svojom webovom sídle.

View this post on Instagram

#blackwatchpoloteam @worldpololeague

A post shared by Ignacio Figueras (@nachofigueras) on

Práve na „horizontálnosti“ je postavený aj dizajn sídla, ktoré primárne slúži ako stajňa pre jeho milované kone. Rozľahlé a otvorené pláne sa spájajú s výhľadom na nekonečný horizont, čo autori opísali ako výrazný horizontalizmus spojený s jednoduchosťou prvkov. Áno, správne. Toto nie je obyčajná stajňa rozprestierajúca sa na dokonale vodorovnej ploche, ale je to funkčný priestor, ktorý slúži ako luxusná stajňa pre 44 pólo koní.

Tieto kone sú našou umeleckou zbierkou. Chceli sme vytvoriť miesto, ktoré by bolo praktické a zároveň inšpirujúce rovnako, ako umenie v múzeu,“ povedal Nacho pre portál Architecturaldigest.in.

Výrazným prvkom stavby je aj strecha pokrytá trávou, ktorá je plynulo zapustená do svahu za stajňou, čo vytvára pocit jednoliatosti a v žiadnom prípade v oblasti plnej zelene nepôsobí rušivo, práve naopak. Táto strecha pôsobí ako prirodzená izolácia, ako chladiaci systém budovy a zároveň aj ako pastvina pre Nachove kone alebo „terasa“ s dokonalým výhľadom na priľahlé pólo ihrisko.

Celkovo sa areál rozprestiera na ploche 3 530 štvorcových metrov a Nacho pre portál Architecturaldigest.in prezradil, čo sa mu na stavbe páči najviac: „Moja najobľúbenejšia vec je pri západe slnka sedieť na streche stajne s priateľmi a fľašou vína.“

View this post on Instagram

With all the horsing around during the Spring Racing Carnival, let's take a moment to reflect on the exquisite stables designed for the lucky horses owned by Ignacio 'Nacho' Figueras. The professional polo player, and Ralph Lauren ambassador, wanted to create a work of art with Architect Juan Ignacio Ramos of Estudio Ramos. The result is a home for 44 horses and their trainers as well as a polo arena. A spiral staircase meets the grassy roof, concrete meets the natural landscape and light and shadows play a crucial role in the structure. Simply breathtaking. @nachofigueras @archdigest @wearefigueras 📷 Daniel Mac Adden • • • #venuesandmenus #meetyouthere #figueraspolostables #NachoFigueras #JuanIgnacioRamos #EstudioRamos #figueraspolostables #wearefigueras #architecturaldigest #archdaily #architect #designs #stables #eventproduction #brandexperience #brandactivations #brandevents #luxuryevents #exhibition #eventdesign #eventlyfe #agencylife #creative #eventideas #events #eventplanet

A post shared by EVENT PLANET (@eventplanet) on

Dizajn je do značnej miery poznačený jednoduchosťou a jednoliatosťou, čo dokonale potvrdzuje aj vodná plocha pred sklenenou oddychovou miestnosťou, ktorá opticky rozširuje vnútorný priestor a slúži ako plynulé nerušené prepojenie interiéru s exteriérom a okolitou zeleňou. Na stavbu bol kvôli zachovaniu jednoduchosti použitý prevažne betón, ktorý dopĺňajú drevené prvky a sklenené steny pre vytvorenie elegantnejšieho a vizuálne príťažlivejšieho vzhľadu, píše Toposmagazine.com.

V každom bode stavby sa myslelo na estetiku, jednoduchosť, precízny dizajn a v neposlednom rade na pohodlie a zdravie koní. Naozaj starostlivo boli zapracované miesta pre odpočinok, kŕmenie, pitie, cvičenie či kúpanie koní. Stajňa v pokojnom a krásnom prostrední obklopenom zeleňou a nekonečným výhľadom na horizont, ktorá je dokonalým príkladom prepojenia architektúry a lásky ku koňom – aj takto by sa dalo opísať sídlo, ktoré síce nie je plnohodnotným obytným priestorom, no ponúka všetko, čo milovník koní potrebuje.

zdroje: toposmagazine.com; architecturaldigest.in; ramosarq.com; dezeen.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech